II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 STYCZNIA 2016 R.

1. Bóg nas wezwał, abyśmy dostąpili chwały Jezusa Chrystusa. On chce naszego dobra. Udziela nam swego Ducha, obdarza różnymi talentami, daje nam na pomoc Matkę Bożą. Zachęta Maryi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" jest skierowana też do nas. Także w naszym życiu mogą się dokonywać cuda. Wsłuchajmy się zatem w swych sercach, co Bóg mówi do każdego z nas ...

2. Przypominamy, że dzisiaj Msza Św. popołudniowa będzie wcześniej niż zwykle, tzn. zaraz po jasełkach, które zaczną się o godz. 14.00.

3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O tej ważnej intencji będziemy pamiętać podczas Mszy Św. sprawowanych w tym tygodniu, ale polecajmy też tę intencję w naszych codziennych modlitwach.

4. W czwartek o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Najpierw modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji i od godz. 17.30 - nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Zachęcamy do napisania próśb i podziękowań, które będziemy polecać w modlitwie różańcowej.

5. Od najbliższego piątku będzie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00 i przed nią, tym razem od godz. 17.40 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i po Mszy Św. ucałowanie relikwii. Podobnie w soboty o godz. 7.00 rano będzie najpierw różaniec w intencji Ojczyzny i zaraz po nim Msza Św.

6. W obecnym tygodniu we czwartek wypada Dzień Babci, a w piątek - Dzień Dziadka.

7. Zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe na plebanii w środę po Mszy Św. wieczornej Rycerstwo Niepokalanej, zelatorów Róż Żywego Różańca i zelatorów "Czerwonego Różańca".

8. Składając ofiary po 30 zł od rodziny na miesiąc, na dalsze prace przy naszej nowej świątyni, prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, w dalszym ciągu po 40 zł na rok od rodziny. Szczególnie prosimy o zaległe ofiary 40 zł za ubiegły rok. Prosimy o wpłaty do końca marca za tamten rok. Wszyscy podejmijmy odpowiedzialność, a wszystkim będzie nam łatwiej.

9. Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić do udziału w charytatywnej Zabawie Walentynkowej w ostatnią sobotę karnawału, tj. 6 lutego, w Domu Strażaka w Gnojniku. Dochód jest przeznaczony na dalsze prace przy świątyni Matki Bożej Fatimskiej. Przewidziane jak zwykle: gorące posiłki, zimne i ciepłe napoje, smaczne ciasta i radosna zabawa przy rytmach zespołu "Babiorze" z Tymbarku. Tym razem są do nabycia bilety wstępu /wiadomo na ile osób przygotowywać posiłki/ w cenie 200 zł od pary lub 100 zł od osoby. Liczymy też na dodatkowe wpisy z ofiarami do Kroniki Budowy Kościoła. Bilety można od dziś nabywać w zakrystii, a od jutra w centrum Gnojnika: w kwiaciarni i w sklepie "Malinka". Zapraszamy i prosimy o zaproszenie znajomych spoza naszej parafii. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej proszę na plebanię na spotkanie te osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zabawy.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są numery "Gościa Niedzielnego" .... ,"Rycerza Niepokalanej", "Naszej Arki", "Głos Pokoju z Medziugorja", "Cuda i Łaski Boże", dla kl. II - "Dominik" z płytą; "Promyczek Dobra" z płytą dla dzieci i inne ... W zakrystii są książeczki z pięknymi modlitwami do Bożego Miłosierdzia: mniejsze po 10 zł, z większymi literami - po 15 zł, zachęcamy ... Jest też płyta z filmem "Czy naprawdę wierzysz?" - to piękny, wartościowy film, po 25 zł.

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% należnego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie, my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS naszej Caritas [0000211791] oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ponadto można wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1 % podatku. W ubiegłym roku znalazło się trochę osób, na sumę ponad 2 tys. złotych, które zostały przekazane dla Tymoteusza Gneli. Jego Rodzice serdecznie dziękują za przekazany 1 % podatku - dzięki tej kwocie będzie podejmowane jego dalsze leczenie. W tym roku proponujemy innego naszego małego Parafianina - Radosława Kępa, który ma 4 latka i cierpi na guza mózgu, opóźnienie rozwojowe, wadę nerek, wadę wzroku, na padaczkę; nie siedzi, nie chodzi, nie mówi; wymaga leczenia, stałej rehabilitacji, częstych wizyt lekarskich. Zachęcamy gorąco ...

12. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, na ten tydzień /jest w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii/ jest następujący: /patrz >>>> .../