NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10 STYCZNIA 2016 R.

1. W święto Chrztu Pańskiego wspominamy zarazem nasz chrzest. Podczas chrztu Jezusa zstąpił na Niego Duch Święty i można było usłyszeć głos: "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie". Również my podczas naszego chrztu zostaliśmy obdarzeni Duchem Świętym, a Pan Bóg powiedział nad każdym z nas, że jest Jego umiłowanym dzieckiem. Chwalmy Pana i dziękujmy Mu za łaskę chrztu.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W czwartek o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. To dobra okazja do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji i od godz. 17.30 - nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

4. Jeszcze w najbliższy piątek nie będzie Mszy Św. wieczornej, tylko rano o godz. 7.00, a 15 min. wcześniej jest odmawiana przez księdza Koronka do Miłos. Bożego.

5. Przypominamy o możliwości udziału w pielgrzymce do Medziugorja w dn. 14 - 21 lutego br. Koszt 450 zł i 140 euro. Informacje w zakrystii.

6. Zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe na plebanii w środę po Mszy Św. wieczornej Radę Parafialną, Caritas i szafarzy Komunii Św. Natomiast Parafialny Oddział Akcji Katolickiej jest gospodarzem dekanalnego Spotkania Opłatkowego w niedzielę, 17 stycznia. Z tej racji Msza Św. popołudniowa za tydzień będzie sprawowana wcześniej. O godz. 14.00 będą jasełka w wykonaniu dzieci z klasy III b naszej szkoły podstawowej i zaraz po nich rozpocznie się Msza Św. /ok. 14.20/. Nie będzie więc Mszy Św. o godz. 16.00. Prosimy zwrócić na to uwagę!

7. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o składanie ofiar po 30 zł od rodziny na miesiąc, na dalsze prace przy naszej nowej świątyni. Przed nami jeszcze wiele prac do wykonania. Prosimy za tydzień, jak zwykle w trzecie niedziele miesiąca, o zbiórkę tych ofiar w rejonach naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym Parafianom, którzy podejmują wytrwale trud zbierania ofiar, jak również wszystkim Ofiarodawcom, naszym Parafianom, za długoletnią ofiarność, życzliwe wsparcie dalszej budowy i podjęcie tych kosztów, które spoczywają przede wszystkim na nas, należących do Parafii. Bądźmy pewni, że Pan Bóg widząc nasze otwarte serca, będzie wynagradzał swym hojnym błogosławieństwem, a Matka Boża Fatimska będzie nieustannie wstawiać się za nami i wypraszać potrzebne na co dzień łaski.

8. Wczoraj Ks. Kan. Julian obchodził dzień swoich Imienin. Składając Mu dzisiaj serdeczne życzenia wielu łask Bożych i dobrego zdrowia na dalsze lata Jego życia, dziękując za ciągle niestrudzoną Jego posługę kapłańską w naszej parafii, otaczajmy Go naszą gorącą modlitwą ...

9. Proszono nas o przypomnienie, że jutro w godz. 10.00 - 12.00 w Ośrodku Zdrowia w Gnojniku odbędzie się badanie wzroku. Koszt podstawowego badania - 5 zł, a 10 zł za drugie badanie - ciśnienie w gałce ocznej.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są numery "Rycerza Niepokalanej", "Naszej Arki", "Głos Pokoju z Medziugorja", dla kl. II - "Dominik" z płytą i inne ... W zakrystii są książeczki z pięknymi modlitwami do Bożego Miłosierdzia: mniejsze po 10 zł, z większymi literami - po 15 zł, zachęcamy ...

11. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, na ten tydzień /jest w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii/

+++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

 
 
17 I    - Róża Św. Rozalii;
24 I    - Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
31 I    - Róża Św. Marii Magdaleny;
  2 II   - Róża Św. Faustyny;
  7 II   - Róża Św. Józefa;
 10 II  - Róża Św. Barbary;
 14 II  - Róża Św. Bernadetty.