II NIEDZIELA PO NARODZENIU PANSKIM - 03 STYCZNIA 2016 R.

1. Trwamy w świątecznej radości, ponieważ "Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas". Bóg jest blisko nas, jest z nami. Spełniły się przepowiednie proroków, nie zawiodła tęsknota za Bogiem wpisana w nasze serca. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i prośmy, abyśmy potrafili Go rozpoznawać w naszej codzienności.

2. W najbliższą środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwane Świętem Trzech Króli. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele /7.oo - św. Marcina; 9.oo, 11.oo i 16.oo - Matki B. Fatimskiej/. Na każdej Mszy Św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. W naszej diecezji jest to Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na tacę jest przeznaczona na misje. Poświęconą kredą wypisujemy na drzwiach domu pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara i rok 2016.

3. W I czwartek o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila ciszy i od godz. 17.30 wspólnie odmawiany "czerwony różaniec", do którego prowadzenia prosimy Grupę XIII - Matki Bożej Fatimskiej, zelator p. Krystyna Przybyło; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. Podczas trwania kolędy w piątki nie będzie Mszy Św. wieczornej, tylko rano o godz. 7.00, a 15 min. wcześniej będzie odmawiana przez kapłana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W najbliższą niedzielę, która jest Świętem Chrztu Pańskiego, będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00, a dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

6. W sobotę, 9 stycznia, Ks. Kan. Julian obchodzi dzień swoich Imienin. Otoczmy Go naszą gorącą modlitwą i wypraszajmy u Boga obfitość łask dla Niego, dalsze siły i zdrowie. Bądźmy wdzięczni za Jego niestrudzoną, mimo upływu lat, posługę kapłańską w tej parafii.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Są nowe numery "Rycerza Niepokalanej", "Naszej Arki", "Głos Pokoju z Medziugorja" i inne ...

8. Jest organizowana pielgrzymka do Medziugorja w dn. 14 - 21 lutego br. Koszt bez zmian: 450 zł i 140 euro. Bliższe informacje w zakrystii.

9. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, na ten tydzień /jest w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii