NIEDZIELA NAJŚW. RODZINY - 27 GRUDNIA 2015 R.

1. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia, wpatrujac się w Najśw. Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa, dziękujemy Bogu za wzór życia w Niej ukazany i za Jej orędownictwo. Z ufnością możemy zawierzać Świętej Rodzinie z Nazaretu nasze rodziny, prosząc o wytrwałość w przeciwnościach na co dzień i obfitość łaski Bożej, płynącej z sakramentu chrztu i małżeństwa, z udziału w Eucharystii i przyjmowanej Komunii Św. oraz codziennej modlitwie.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy obchodzić: * jutro - święto Świętych Młodzianków, Męczenników; * piątek - w Nowy Rok, uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele; jest to I piątek miesiąca; składka na tacę jest na cele diecezjalne; * sobota - wspomn. św. Bazylego Wlk i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dokt. Kośc., to I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie po Mszy Św. o godz. 7.00;/w czasie kolędy w soboty nie będzie rano różańca/.

3. W czwartek, na zakończenie Starego Roku będą sprawowane w nowym kościele Msze Św. z okolicznościowym kazaniem i z nabożeństwem przebłagalno - dziękczynnym o godz. 9.00 i 15.00. Zapraszamy do licznego udziału ...

4. W niedzielę, 3 stycznia, składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

5. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży z ks. Piotrem za wykonanie szopki bożonarodzeniowej i przystrojenie kościołów; panu Janowi Klimasowi za dostarczenie choinek do kościoła; panu kościelnemu za pomoc i orkiestrze dętej z Gnojnika za uświetnienie Pasterki swoim graniem.

6. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, która jest obowiązkiem wynikającym z prawa kanonicznego Kościoła i staje się dobrą okazją do spotkania, w atmosferze wiary i miłości, duszpasterzy z parafianami i do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla rodziny. Na stole przygotujmy: wodę święconą, krzyżyk, Biblię i zeszyty dzieci do religii. Pozamykajmy zwierzęta domowe, by nie przeszkadzały w kolędzie. 15 min. przed rozpoczęciem kolędy prosimy przyjechać po nas pod plebanię i po zakończonej kolędzie prosimy nas odwieźć na plebanię. Podczas tej kolędy będziemy jeszcze raz prosić o zadeklarowanie się do przyjęcia na noclegi młodzieży z zagranicy w czasie tygodnia spotkań w Krakowie w dn. 25 - 31 VII. Mogło się coś zmienić w ciągu roku, a może jeszcze inne rodziny się zdecydują przyjąć kilka osób, gdyż potrzeby są wielkie ze względu na dużą liczbę młodzieży, która się wybiera do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Prosimy więc o życzliwość i otwartość, o polską gościnność. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień /jest w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Parafia z Jadownik zaprasza na Sylwester na Bocheńcu. Wyjście procesji od kościoła parafialnego o g. 21.00; Msza Św. na Bocheńcu o g. 22.15 i o godz. 24.00 powitanie roku; przy tym ognisko, kolędowanie.

8. Kolędowanie Służby Zdrowia będzie w kościele NMP Matki Kośc. i św. Jakuba Ap. w Brzesku, w niedzielę, 3 stycznia o godz. 17.00, a potem spotkanie Pracowników Służby Zdrowia wraz z rodzinami w Auli pod kościołem.

9. Jak wiemy, zmarł o. Jan Góra, dominikanin, twórca spotkań młodzieży w Lednicy. Na jego pogrzeb pojedzie autokar z Nowego Sącza i gdyby ktoś chciał się zabrać niech się zgłosi dziś w zakrystii. Wyjazd będzie we wtorek o godz. 22.40 w Gnojniku na przystanku w centrum, powrót po pogrzebie w środę pod wieczór z Lednicy. Koszt ok. 130 zł. [tel. 510 940 423].

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła ...

+++


    Prowadzenie modlitwy różańcowej
               w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
20 XII  - Róża Św. Kingi;
25 XII  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
26 XII  - Róża Św. Katarzyny Labure;
27 XII  - Róża Św. O. Pio;
  1 I     - Róża Św. Anny;
  3 I     - Róża Św. Łucji;
  6 I     - Róża Św. Agnieszki;
10 I     - Róża Św. Szymona z Lipnicy.