IV. NIEDZIELA ADWENTU - 20 GRUDNIA 2015 R.

1. W ostatnią niedzielę Adwentu słyszymy słowa skierowane do Maryi: "Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana". W Adwencie otrzymujemy obietnicę przyjścia Zbawiciela. Z radością i wiarą oczekujemy na wypełnienie się tych słów. Przyjmijmy z otwartym i szczerym sercem Jezusa do swojego życia, tak jak uczyniła to Maryja.

2. Dziś Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy Św. o godz. 9.00, a w pozostałe dni po Roratach.

3. Zapraszamy do czwartku na Msze Św. roratanie, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki ku czci NMP. W tym tygodniu Roraty będą wieczorem w kościele Matki Bożej Fatimskiej: * w poniedziałek i środę - o godz. 18.00 i w czwartek - o godz. 7.00; * w kościele św. Marcina: we wtorek - o godz. 7.00. Msza Św. poranna dodatkowo w tym tygodniu o godz. 7.00 będzie w środę w nowym kościele.

4. W czwartek, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją od zapalenia świecy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i składania sobie życzeń łamiąc się opłatkiem. Niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. Zgodnie z tradycją podajmy przy Wigilii potrawy postne i zachowajmy abstynencję od alkoholu.

5. Uroczystość Bożego Narodzenia zaczyna się Mszą Św. o pólnocy, zwaną Pasterką. Na Pasterce zagra okiestra dęta z Gnojnika. Składka na tacę z Pasterki jest na Fundusz Obrony Życia. Msze Św. w dzień Bożego Narodzenia będą jak w niedziele. Składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina.

6. W sobotę, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele, ale tylko do południa - nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chrztu św., a poświęcenie owsa będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Składka na tacę będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Parafianie, którzy 26 marca, podejmowali Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w drugi Dzień Świąt, mogą cieszyć się owocami swojej 9-miesięcznej modlitwy i apostolstwa w obronie życia, ratując dziecko zagrożone zabiciem w łonie matki.

8. W niedzielę, 27 grudnia, będziemy obchodzić Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusz 25 - lecia lub 50 - lecia Małżeństwa. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.00, będzie rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy idąc z kolędą misyjną będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z krajów misyjnych.

9. Dzisiaj po każdej Mszy Św. prosimy szafarzy Komunii Św. na krótkie spotkanie w zakrystii.

10. Opłatki wigilijne można jeszcze nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary z wdzięczności panu kościelnemu za jego całoroczną pracę.

11. Przy kościele rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Ofiara przynajmniej 5 zł /za małe / lub 12 zł /za duże/ jest przeznaczona na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. KSM rozprowadza przy kościele ozdoby świąteczne.

12. Od Pasterki, przez czas świąteczno - noworoczny, do niedzieli 3 stycznia można wychodzić na chór, aby nie było tak tłoczno w kościele. Na Pasterce prosimy zostawić miejsce na chórze dla Orkiestry dętej.

13. W sklepach na terenie naszej parafii są wystawione przez Caritas kosze na żywność. Robiąc świąteczne zakupy podzielmy się też niektórymi produktami z bardziej potrzebującymi. Każdy gest dobroci Pan Bóg nam wynagrodzi.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w październiku i listopadzie wyniosły: * od rodzin z III niedz. X - 14.575,00 zł; * składka z I niedz. X - 2.110,00 zł; * składka przy ślubie - 231,00 zł; * ofiara spoza parafii - 50 zł; * od rodzin z III niedz. XI - 13.435,00 zł; * składka z I niedz. XI - 2.420,00 zł; * ofiara spoza parafii - 150 zł; * ofiara od rodziny z USA - 200,0 USD; * darowizna indyw. z parafii /w materiale na cokół/- 395,00 zł. 15. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: podwójne bardzo ciekawe wydanie "Gościa Niedzielnego" w cenie 7 zł; jest nowy miesięcznik "WPiS" oraz nowy "Kościół nad Uszwicą" w dwoma artykułami związanymi z Gnojnikiem/m.in. poświęcenie dzwonów/ oraz inne czasopisma ... W zakrystii: jest jeszcze ciekawy wywiad z papieżem Franciszkiem, "Dekalog dla Polaków"; albumowe wydania takie jak: "Wygaszanie Polski", "Dialogi o naprawie Rzeczpospolitej", "Chrzest Polski", "Pogrzebana prawda". W zakrystii są też płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Zachęcamy do zainteresowania się ...