III. NIEDZIELA ADWENTU - 13 GRUDNIA 2015 R.

1. "Radujcie się zawsze w Panu" - słyszymy dziś, w Niedzielę Radości. Jaki jest powód naszej radości? "Pan jest blisko!" - woła św. Paweł. Oczekujemy przyjścia Chrystusa. Obyśmy potrafili Go spotkać w naszych codziennych obowiązkach, w członkach rodziny, w potrzebujących pomocy, w Eucharystii. Pan jest blisko! Radujmy się!

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Msze Św., zwane Roratami, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty są odprawiane wieczorem w kościele Matki Bożej Fatimskiej: * w poniedziałek, środę i piątek - o godz. 18.00 i sobotę - o godz. 17.00; a rano w kościele św. Marcina: we wtorek i czwartek - o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Msza Św. poranna dodatkowo w tym tygodniu o godz. 7.00 będzie tylko w sobotę w nowym kościele.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30 i adoracja w ciszy, na którą gorąco zapraszamy, a od godz. 17.30 wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. O. Pio i po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Napiszmy podziękowania i prośby, by dołączyć te intencje do wspólnej modlitwy różańcowej ...

5. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. W czwartek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy w sposób szczególny matki oczekujące potomstwa. Będziemy się modlić w ich intencji na zakończenie nabożeństwa przez wstawiennictwo O. Pio i otrzymają błogosławieństwo na sposób lurdzki, a ok. 18.00 - Msza Św.

6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w piątek w godzinach: 14.00 - 16.00 i 16.30 - 18.00. Będą posługiwać w konfesjonałach kapłani z dekanatu, więc zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami ...

7. Wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku będzie w sobotę, 19 grudnia, od godz. 9.30 od kościoła św. Marcina. Od dzisiaj w zakrystii można te osoby zgłaszać, a w sobotę prosimy nas do nich podwieźć. Zadbajmy o to, aby nasi bliscy, którzy nie mogą przybyć do kościoła, byli przygotowani do przeżycia Świąt, pojednani z Bogiem i bliźnimi. 8. Przypominamy, że Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie panu kościelnemu za jego ofiarną całoroczną pracę. Gorąco zachęcamy do pielęgnowania pięknych tradycji naszych ojców.

9. Za tydzień w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Zwracamy na to uwagę tym Parafianom, którzy ofiary na kościół wpłacają na konto budowy, by nie zapomnieli o ofiarach na sprzątanie, bo jest to obowiązek i odpowiedzialność każdego Parafianina.

10. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

11. Przy kościele rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Ofiara przynajmniej 5 zł /za małe / lub 12 zł /za duże/ jest przeznaczona na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Młodzież KSM rozprowadza przy kościele ozdoby świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Betanię.

12. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest dwumiesięcznik "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami działania Boga w życiu człowieka; nowa "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej"; dla dzieci: "Promyczek Dobra" i "Dominik" z płytą oraz inne ... Są ostatnie kalendarze ścienne na 2016 rok. W zakrystii: tylko po 5 zł jest ciekawy wywiad z papieżem Franciszkiem, a po 10 zł "Dekalog dla Polaków", piękne wydanie z kolorowymi ilustracjami z pielgrzymki J.P.II w 1991 r. /są one z promocji, ze względu na wyprzedaż tych pozycji/; oraz jeszcze albumowe wydania do nabycia po 35 zł: "Wygaszanie Polski"; "Dialogi o naprawie Rzeczpospolitej"; "Chrzest Polski" w związku z 1050 jego rocznicą; "Pogrzebana prawda" - o katastrofie smoleńskiej. Miesięcznik "Różaniec" dla Róż Różańcowych. W zakrystii są też płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Zachęcamy do zainteresowania się ...

13. Składam serdeczne Bóg zapłać tutejszym Parafianom za udział w pogrzebie ś.p. mojej mamy + Stanisławy Zapiór w Rajbrocie: Liturgicznej Służbie Ołtarza; przedstawicielom OSP ze sztandarem; przedstawicielom Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Dyrekcjami i pocztami sztandarowymi; pocztom sztandarowym Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej; i tak wielu osobom dorosłym i rodzinom z naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwy oraz za tak dużo zamówionych Mszy Św. za moją mamę. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc w tych trudnych dla mnie i mojej rodziny chwilach, kiedy umiera i odchodzi z tej ziemi tak kochana osoba, jak mama. Modlitwa i tak liczna obecność Parafian z Gnojnika była wielką pociechą i wsparciem dla mnie i moich bliskich. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i Matka Najświętsza ma na co dzień w swej przemożnej opiece.

++++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 

20 XII  - Róża Św. Kingi;
25 XII  - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
26 XII  - Róża Św. Katarzyny Labure;
27 XII  - Róża Św. O. Pio;
01 I     - Róża Św. Anny;
03 I     - Róża Św. Łucji;
06 I     - Róża Św. Agnieszki;
10 I     - Róża Św. Szymona z Lipnicy.