II. NIEDZIELA ADWENTU - 06 GRUDNIA 2015 R.

1. Pan Bóg daje nam usłyszeć swój głos, wlewając radość w nasze serca. Codzienne troski nie powinny przeszkadzać nam w dążeniu do spotkania i do zjednoczenia z Nim. Bóg także w naszym życiu chce wypełnić swoje obietnice zbawienia, dlatego przygotujmy nasze serca dla Pana, prostując drogi naszego życia przez nawrócenie, modlitwę i uczynki miłości. Niech nam w tym adwentowym trudzie dopomaga Niepokalana Maryja.

2. Dzisiaj w Dniu Modlitw za Kościół na Wschodzie po każdej Mszy Św. są przy kościele zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas drugich ...

3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Św., zwane Roratami, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty są odprawiane wieczorem w kościele Matki Bożej Fatimskiej: * w poniedziałek, środę i piątek - o godz. 18.00 i sobotę - o godz. 17.00; a rano w kościele św. Marcina: w tym tygodniu tylko w czwartek - o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. Msza Św. poranna dodatkowo w tym tygodniu o godz. 7.00 będzie tylko w sobotę w nowym kościele.

4. We wtorek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak w miarę możliwości zachęcamy do udziału we Mszy Św.: w kościele św. Marcina - o godz. 7.00, a w nowej świątyni - o godz. 11.00 i 18.00 /nie ma Rorat/. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele miłosierdzia.

5. "Godzina Łaski" to nabożeństwo obchodzone w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 12.00 do 13.00, kiedy to według objawień Maryi w Montichiari we Włoszech w 1947 roku, niebo zostaje otwarte z obfitością Łask i Bożego Miłosierdzia. Kto nie może być w tym czasie w kościele niech modli się w domu, gdy ma taką możliwość. Od kilku lat zapraszamy do wspólnej modlitwy do naszej światyni z ufnością w przemożne wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i w ogrom Bożego miłosierdzia. Przyjdźmy i błagajmy Boga o łaski dla siebie, dla bliskich, dla świata.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30 i adoracja w ciszy, na którą gorąco zapraszamy, a od godz. 17.30 wspólna modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

7. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i jutro po Roratach.

8. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie panu kościelnemu za jego ofiarną całoroczną pracę. Podtrzymujmy tę piękną tradycję naszych ojców.

9. Zapraszamy Seniorów naszej parafii na spotkanie w Betanii dzisiaj - 6 XII o godz.14.00. Ich bliskich prosimy o umożliwienie im przybycia na spotkanie.

10. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek po nabożeństwie wieczornym, a dla Akcji Katolickiej - w środę.

11. Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze nie tylko dla Grup "Czerwonego Różańca", ale też dla wszystkich chętnych, będzie w sobotę, 12 grudnia, od godz. 14.00. Jest zamówiony bus. Wyjazd o godz. 9.00 od kościoła św. Marcina, a powrót po zakończonym Apelu Jasnogórskim /ok. godz. 21.30/, choć czuwanie będzie trwać do samego rana. Koszt 35 zł, zapisy w zakrystii do wtorku wieczór. Jest już kilka osób chętnych, więc gorąco prosimy o jeszcze kilka osób.

12. W Kościele powszechnym, w Bazylice Św. Piotra na Watykanie, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przez papieża Franciszka, nastąpi rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W diecezjach rozpoczęcie będzie w niedzielę, 13 grudnia, w wyznaczonych Kościołach Jubileuszowych - w naszej diecezji jest ich 12. Wtedy zostaną uroczyście otwarte Bramy Miłosierdzia.

13. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

14. Przy kościele rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Ofiara przynajmniej 5 zł /za małe / lub 12 zł /za duże/ jest przeznaczona na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Młodzież KSM rozprowadza przy kościele ozdoby świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Betanię.

15. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest nowy numer dwumiesięcznika "Miłujcie się" z przejmującymi świadectwami działania Boga w życiu człowieka; dla dzieci: nowy "Promyczek Dobra" i "Dominik" z płytą oraz inne ... Są ostatnie kalendarze ścienne na 2016 rok: m.in. z mozaikami z sanktuarium św. Jana Pawła II po 5 zł. W zakrystii: tylko po 5 zł jest ciekawy wywiad z papieżem Franciszkiem, a po 10 zł "Dekalog dla Polaków", piękne wydanie z kolorowymi ilustracjami z pielgrzymki J.P.II w 1991 r. /są one z promocji, ze względu na wyprzedaż tych pozycji/; oraz jeszcze albumowe wydania do nabycia po 35 zł: "Wygaszanie Polski"; "Dialogi o naprawie Rzeczpospolitej"; "Chrzest Polski" w związku z 1050 jego rocznicą; "Pogrzebana prawda" - o katastrofie smoleńskiej. W zakrystii są też płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów. Zachęcamy do zainteresowania się ...