I. NIEDZIELA ADWENTU - 29 LISTOPADA 2015 R.

1. Rozpoczynamy Adwent, który zanim przygotuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, zwraca naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa. Jezus zachęca nas: "Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie". To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestnictwo w sakramentach, jak też wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa ...

2. W dobrym przeżyciu Adwentu pomaga nam Matka Boża. Ku Jej czci odprawiamy w dni powszednie Msze Św., zwane Roratami, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty będą odprawiane wieczorem w kościele Matki Bożej Fatimskiej: * w poniedziałek, środę i piątek - o godz. 18.00; * w sobotę - o godz. 17.00; a rano w kościele św. Marcina: * we wtorek i czwartek - o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach; a dzieci z lampionami i już jutro na wieczór niech przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami, aby mogły zabrać do domu figurkę Dzieciątka Jezus lub Matki Bożej. Pozostałe Msze Św. poranne w tygodniu będą o godz. 7.00 w nowym kościele /oprócz pierwszego piątku !/.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Andrzeja Apostoła; * czwartek - św. Franciszka Ksawerego, kapł.; * piątek - św. Barbary, dziew. i męcz., patronki górników.

4. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30 i najpierw modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem adoracja w ciszy, a od godz. 17.30 wspólna modlitwa na "czerwonym różańcu", wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę XII - Św. Franciszka, zelator - p. Jadwiga Mrozowska; po Mszy - zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i po Roratach; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - okazja do Komunii Św. wynagradzającej na Mszy Św. o godz. 7.00 lub 17.00 /i po Roratach - litania i akt oddania NMP/.

5. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca będzie: * dla dzieci - w środę od godz. 17.00; * dla młodzieży - w czwartek od godz. 17.00; * dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.

6. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą prowadzi Rycerstwo Niepokalanej. W tygodniu Nowenna będzie po Roratach.

7. Dziś, w I niedzielę Adwentu, błogosławimy opłatki wigilijne, które można nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie panu kościelnemu za całoroczną jego pracę. Podtrzymujmy piękną tradycję naszych ojców, a nie kupujmy opłatków za grosze w sklepach.

8. W II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia, modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy ich też ofiarami do puszek. Za tydzień na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież, zaś na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Jeśli ktoś oprócz tych dzieci pragnie nabyć srebrny "cudowny medalik" /sam lub z łańcuszkiem/może podejść do zakrystii, dziś lub w tygodniu.

9. Zapraszamy Seniorów naszej parafii na spotkanie w Betanii w niedzielę, 6 grudnia o godz. 14.00. Na spotkanie adwentowe i przy okazji św. Mikołaja zaprasza Seniorów młodzież KSM-u. Prosimy o ich podwiezienie i umożliwienie im przybycia na spotkanie.

10. Możemy przyjść z pomocą prześladowanym chrześcijanom w Syrii, wysyłając do końca stycznia 2016 r. sms o treści RATUJE pod nr 72405 !!!

11. Od jutra będą rozprowadzane świece wigilijne Caritas. Ofiara przynajmniej 5 zł jest przeznaczona na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od dzisiaj młodzież KSM-u rozprowadza przy kościele ozdoby świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na Betanię.

12. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest jeszcze "Mały Gość Niedz." z płytą CD; tygodnik "Źródło", "WPiS" i inne ... Są jeszcze kalendarze ścienne na 2016 rok: kilka rodzajów po 3, 4 lub 5 zł. Są też kartony do zrobienia kolorowych lampionów na Roraty /3 zł/. W zakrystii są albumowe wydania do nabycia po 35 zł: "Wygaszanie Polski"; "Dialogi o naprawie Rzeczpospolitej"; "Chrzest Polski" w związku z 1050 jego rocznicą; "Pogrzebana prawda" - o katastrofie smoleńskiej. W zakrystii też są jeszcze płytki ceramiczne z wizerunkami naszych kościołów - zachęcamy ...