NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 22 LISTOPADA 2015 R.

1. Pan Jezus powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. To, czego pragniemy w głębi naszych serc, wypełni się w Królestwie Chrystusa, którego przyjścia oczekujemy. Trzeba zadać sobie pytanie: jakim Królem jest dla mnie Jezus i czym jest dla mnie Jego Królestwo ? ...

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - świętych męczenników wietnamskich; * środa - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziew. i męcz.

3. Wypominki za zmarłych odmawiane z różańcem są jeszcze w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 17.30.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30, a od g. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch., Chórów Anielskich i ŚŚ. Aniołów. Będziemy prosić w intencji naszej Ojczyzny oraz za nasze rodziny i parafię.

5. W tym tygodniu zapraszamy młodzież I klas gimnazjum na kolejne nabożeństwo przygotowujące ich duchowo do sakramentu bierzmowania w piątek na godz. 17.30. Prosimy także dzieci ze szkoły podstawowej: * klasy IV i kl. V - w środę na godz. 17.30; * klasy VI - w czwartek na godz. 17.30. Prosimy o udział także rodziców wyznaczonych klas młodzieży i dzieci. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. mają swoje katechezy z rodzicami w nowej świątyni we wtorek [kl. IIa - g. 16.30; kl. II b - g. 17.15].

6. W piątek Msza Św. o św. Stanisławie Kazimierczyku i po niej ucałowanie relikwii.

7. Przypominamy naszej młodzieży o Kursie Przedmałżeńskim, który odbędzie się w Brzesku, w parafii pw. Maryi Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w dniach 27 XI - 6 XII 2015 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu 27 listopada o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego przy parafii Św. Jakuba. Następne spotkania będą w piątki o godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele o godz. 17.00.

8. W najbliższą niedzielę, okresem Adwentu, rozpocznie się kolejny rok liturgiczny. W I niedzielę Adwentu błogosławimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii za dobrowolne ofiary, jako wynagrodzenie panu kościelnemu za całoroczną jego pracę.

9. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Serca P. Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, a na pozostałych Mszach Św. przed błogosławieństwem odmówimy tylko akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie dziś aktu poświęcenia można zyskać odpust zupełny ...

10. Od I niedzieli Adwentu młodzież KSM-u rozprowadzać będzie przy kościele ozdoby świąteczne, z których dochód będzie na Betanię.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też nowy "Mały Gość Niedz.", tygodnik "Źródło" nowy "WPiS" i inne ... Dla dzieci - "Promyczek Dobra" i "Dominik" z płytą dla klas II. Są jeszcze kalendarze ścienne na 2016 rok: kilka rodzajów po 3, 4 lub 5 zł. Są też kartony do zrobienia kolorowych lampionów na Roraty /3 zł/. W zakrystii są albumowe wydania do nabycia po 35 zł: "Wygaszanie Polski"; "Dialogi o naprawie Rzeczpospolitej"; "Chrzest Polski" w związku z 1050 jego rocznicą; "Pogrzebana prawda" - o katastrofie smoleńskiej.