XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 LISTOPADA 2015 R.

1. W liturgii słowa słyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa "z wielką mocą i chwałą". Czy przeraża nas myśl o zbliżającym się nieuchronnie końcu świata? Wypełnianie wezwania: "Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym" może nam pomóc w oczekiwaniu na ten moment w pokoju i bez lęku.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Elżbiety Wegierskiej, zak.; * środa - bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc; * czwartek - bł. Salomei, zak.; * piątek - św. Rafała Kalinowskiego, kapł.; * sobota - Ofiarowanie NMP.

3. W środę z racji wspomnienia bł. Karoliny będzie ucałowanie jej relikwii po Mszy Św.

4. Wypominki za zmarłych są odmawiane z różańcem w środę i piątek o godz. 17.30 /w piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego prosimy odmawiać od godz. 17.15/. Zachęcamy według możliwości do udziału w wypominkach za naszych bliskich zmarłych, a nie tylko poprzestaniu na tym, że je zamówiliśmy.

5. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30, a od g. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio i po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Przy ołtarzu złóżmy prośby i podziękowania, które przedstawiamy Bogu w czasie różańca. Modlimy się wtedy w różnych naszych potrzebach, a zwłaszcza za chorych, cierpiących i zniewolonych nałogami, jak m.in. alkoholizm.

6. W tym tygodniu zapraszamy młodzież gimnazjum na kolejne nabożeństwa przygotowujące ich duchowo do sakramentu bierzmowania: * młodzież klas III - w środę na godz. 17.30; * młodzież klas II - w piątek na godz. 17.30. Prosimy także ich rodziców.

7. Organizujemy wyjazd busem na Odpust ku czci bł. Karoliny Kózka w Zabawie dn. 18 listopada /środa/ na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i Mszę Św. wieczorną. Wyjazd od nas o g. 13.40, wyjazd z Zabawy ok. g. 19.00. Dzisiaj jeszcze do wieczora zapisy w zakrystii. Koszt ok. 15 zł ...

8. Przypominamy, że dziś, w III niedzielę listopada, w rejonach naszej parafii zbierane są ofiary na dalsze prace przy nowej światyni. Ponawiamy naszą gorącą prośbę o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza ...

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy: * Parafianom z Górki, Domów przy Centrum Kultury i Zarzecza za ofiary zebrane na rogale św. Marcina, a młodzieży z KSM-u za ich rozprowadzenie w Odpust; * właścicielom i pracownikom cukierni "Poezja" za ich wypieczenie; * Liturgicznej Służbie Ołtarza, noszącym chorągwie, sztandary, baldachim i feretrony, służbie kościelnej i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Odpustu parafialnego, także za wystrojenie obydwu kościołów.

10. Zwracamy uwagę na dzwony zawieszone na wieży kościoła, ponieważ jest ona otwarta, to dla bezpieczeństwa, prosimy w czasie dzwonienia nie stać bezpośrednio pod wieżą kościoła, zdażają się bowiem różne wypadki, więc zachowajmy ostrożność.

11. Relikwie św. Marcina Bpa, Patrona naszej parafii, dzisiaj można z wiarą ucałować po każdej Mszy Św.

12. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Brzesku, w parafii pw. Maryi Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w dniach 27 XI - 6 XII 2015 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu 27 listopada o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego przy parafii Św. Jakuba. Następne spotkania będą w piątki o godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele o godz. 17.00. Zwracamy na to uwagę naszej młodzieży.

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz.", dla rodzin jest tygodnik "Źródło" oraz "Miłujcie się", "Nasza Arka", "Cuda i Łaski Boże", "Rycerz Niepokalanej", "Kościół nad Uszwicą" i inne ... Dla dzieci - "Promyczek Dobra" z prezentem w środku i "Dominik" z płytą dla klas II. Są jeszcze kalendarze ścienne na 2016 rok: z mozaikami z sanktuarium św. Jana Pawła II - po 5 zł; ze św. O. Pio, św. Janem Pawłem II i misyjne po 4 zł oraz ze św. Janaem Pawłem II - po 3 zł. W zakrystii są też ciekawe książki, albumowe wydania do nabycia: "Wygaszanie Polski", "Chrzest Polski" w związku z 1050 jego rocznicą, "Pogrzebana prawda" - to zwierzenia rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszystkie z najwyższym rabatem po 35 zł.