XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 LISTOPADA 2015 R.

1. Wdowy, o których słyszymy w dzisiejszych czytaniach, oddały wszystko, co miały. Wszystko, nie znaczy to samo, co dużo. Każdy z nas ma swoją własną miarę. Nie można więc porównywać się z innymi, że może mniej lub więcej od nas pomagają biednym, że może bardziej od nas są zaangażowani w życie Kościoła. Każdy z nas powinien uczciwie nazwać, co to jest to "wszystko" w jego życiu i ile przy tym zachowujemy dla siebie. Kiedy z ufnością oddajemy Bogu wszystko, co mamy, On nie zostawia nas samych. Opiekuje się nami i nas ochrania. Tylko czy my jesteśmy w stanie Bogu zaufać i to nasze "wszystko" oddać ? ...

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W najbliższą środę - 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, będziemy obchodzić Odpust parafialny ku czci św. Marcina biskupa, Patrona parafii. Msze Św. będą sprawowane: o godz. 7.00 - w kościele św. Marcina; o godz. 9.00 i 16.00 - w nowej świątyni; Suma o godz. 11.00 - jeśli nie będzie deszczu czy mrozu będzie w naszym zabytkowym kościele, ale przy pogodzie deszczowej czy mroźnej - w nowej światyni. Sumie będzie przewodniczył i kazania na wszystkich Mszach Św. głosił proboszcz z Okocimia - ks. dr Wiesław Pieja. Na Sumę /jeśli będzie się mogła odbyć procesja eucharystyczna/ prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Składka na tacę będzie na renowację kościoła św. Marcina, podobnie jak ofiary z rozprowadzanych po Mszach Św. w Odpust rogali św. Marcina. W Odpust będzie można też przy kościele lub w zakrystii nabyć wizerunki naszych kościołów na ręcznie wykonanych płytkach ceramicznych. Dziś są one też w zakrystii ... Na dzień 11 litopada wywieśmy na naszych domach flagi biało - czerwone.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze wspominać: * poniedziałek - Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; * wtorek - św. Leona Wlk., pap. i dokt. Kośc.; * czwartek - św. Jozafata, bpa i męcz.; * piątek - śś. pierwszych męczenników Polski.

5. Wypominki za zmarłych są odmawiane do końca listopada w środy i piątki z różańcem o godz. 17.30 /w piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego prosimy odmawiać od godz. 17.15/.

6. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30, a od g. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

7. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w piątek po nabożeństwie wieczornym.

8. Organizujemy wyjazd busem na Odpust ku czci bł. Karoliny Kózka w Zabawie dn. 18 listopada /środa/ na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i Mszę Św. wieczorną. Wyjazd od nas ok. g. 13.40, wyjazd z Zabawy ok. g. 19.30. Od dzisiaj zapisy w zakrystii. Koszt ok. 15 zł.

9. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", a zwłaszcza "Miłujcie się", "Nasza Arka", "Cuda i Łaski Boże", nowy "Rycerz Niepokalanej". Są też inne czasopisma, również dla dzieci - "Promyczek Dobra" z prezentem w środku i "Dominik" z płytą dla klas II. Są jeszcze ostatnie kalendarze ścienne na 2016 rok ... W zakrystii jest miesięcznik "Różaniec".