XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 01 LISTOPADA 2015 R.

1. Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości - gdyż wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swą miłość do Boga, heroizm wiary i przylgnięcie do Niego przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Jest to też dzień nadziei - bo również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi. Zapragnijmy tego całym sercem.

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja z kościoła na cmentarz i tam odbędą się modlitwy za zmarłych z pięcioma stacjami. Popołudniu Msza Św. będzie o godz. 16.00 i tak do Wielkanocy w niedziele i święta. 10 minut wcześniej będą dziś wypominki za zmarłych.

3. Msze Św. wieczorne w dni powszednie pozostaną o godz. 18.00 przez cały rok, tylko w soboty okresu zimowego będą o godz. 17.00.

4. Jutro jest Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina - godz. 7.00; w kościele Matki B. Fatimskiej - godz. 9.00 i popołudniu: 16.00 i 18.00. Wypominki jutro do południa - 10 minut przed Mszą Św., a popołudniu: o godz. 15.40 z koronką do Miłosierdzia Bożego i 17.30 z różańcem.

5. We wtorek, 3 listopada, jak co roku przypada Dzień Adoracji Najśw. Sakramentu, jako dziękczynienie Bogu za dar peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii w dn. 17 - 18 lutego 2001 roku.

PORZĄDEK ADORACJI

09.00 - Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
10.00 - Wisowa i mieszkający przy Drodze do Lewniowej;
11.00 - mieszkający przy Drodze do Chronowa, Potoczki;
12.00 - Bania i Okolice, Górka, Stara Wieś;
13.00 - mieszkający przy Drodze do Nowego Sącza, Niziny,Domy od Uszwi;
14.00 - Wójtówka, Nowa Wieś, Działki;
15.00 - Zarzecze, Puste, Centrum;
16.00 - Róże Różańcowe Matek i Ojców;
17.00 - Nieszpory Eucharystyczne, Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
17.30 - Wypominki z różańcem.
18.00 - Msza św.

6. Wypominki za zmarłych będą odmawiane: wtorek, środa, czwartek - o g. 17.30 z różańcem, w piątek - o g. 17.45 z koronką do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę o g. 16.30 z różańcem.

7. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.00, potem wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej i od g. 17.00 Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, w intencji wynagradzającej za grzechy świata oraz o powołania do kapłaństwa i zakonu, też z naszej parafii; do prowadzenie prosimy Grupę XI - Św. Benedykta, zelator p. Maria Gądek; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - okazja do Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP na Mszy Św. o godz. 7.00 i 17.00.

8. Najbliższa niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za tydzień - zmiana tajemnic różańcowych: dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00. Młodzież zapraszamy szczególnie za tydzień na Mszę Św. o godz. 9.00.

9. Okazja do spowiedzi św. będzie jeszcze: * w czwartek - od godz. 16.30 - dla dzieci i młodzieży; * w piątek - od godz. 16.30 - dla dorosłych.

10. Wizerunki naszych kościołów na ręcznie wykonanych płytkach ceramicznych są ciągle do nabycia w zakrystii. Ofiara 20 zł. Zachęcamy ...

11. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

12. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom i Parafiankom wraz z dziećmi za poniedziałkowe plewienie pasów zieleni, napisu "Ave Maryja" i przy krzyżu. Było ponad 20 osób i pogoda dopisała więc udało się skończyć prace. Serdeczne Bóg zapłać panu Tomaszowi Święch za wykoszenie obszernego terenu przy nowym kościele.

13. Dzisiaj, jak co roku, służba liturgiczna przeprowadza kwestę przy bramach cmentarza na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a nasi Parafianie na terenie cmentarza też kwestują na odnowienie grobowców księży oraz kaplicy cmentarnej. Prosimy o życzliwe wsparcie jednej i drugiej kwesty.

14. W związku ze zbliżającym się Odpustem ku czci Św. Marcina bardzo prosimy Parafian z Górki i Zarzecza o zebranie ofiar na wypieczenie rogali św. Marcina, które będą rozprowadzane w dniu Odpustu. Proszę o kontakt w tej sprawie.

15. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", a zwłaszcza "Miłujcie się". Jest numer "WPiS" /kto go czyta, wie więcej/ Nowa "Nasza Arka" ... Są też inne czasopisma, również dla dzieci - nowy "Promyczek Dobra" z prezentem w środku i nowy "Dominik" z płytą dla klas II. Przy kościele są jeszcze kalendarze ścienne na 2016 rok, po 4 zł i po 5 zł. Są także książki: "Wygaszanie Polski" i "Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej". Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze, dziś po Mszy Św. o godz. 9.00, a w inne dni można podejść do zakrystii.

+++++++++

Wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom
zmarłym i odmówią tam "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga", mogą zyskać odpust zupełny  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, pod zwykłymi warunkami, czyli:
 
1]  odbyta spowiedź święta, która może być wcześniej;
2]  przyjęta Komunia św. w tym dniu;
3]  dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.
     (np. "Ojcze nasz", Zdrowaś Maryjo" lub inna);
4] wymagane jest ponadto wyzbycie się przywiązania
    do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 
        Jeśli jest brak takiej dyspozycji lub wymaganych warunków, wtedy odpust ten będzie tylko cząstkowy.
 
        Ponadto wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej
w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących, który w dniach 1 - 8 listopada jest zupełny,  w pozostałe zaś dni roku - cząstkowy. Odpust taki można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień, pod zwykłymi warunkami
                        {o których powyżej w punktach 1 - 4 }.
        Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane
do odpustu zupełnego.  Jednak należy także doceniać zyskiwanie odpustów cząstkowych.