XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA ŚW. MARCINA

1. Obchodząc uroczystość poświęcenia kościoła, uczestniczymy we wspólnym odnowieniu wiary, każdy bowiem kościół jest uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem. Uznajemy, że Bóg jest obecny w konsekrowanej świątyni w sposób wyjątkowy. My, jako wspólnota wiernych jesteśmy też świątynią Bożej obecności - żywym Kościołem, w którym Bóg chce nieustannie przebywać. Wołajmy ufnie do Boga, aby sprawił, byśmy zawsze służyli Mu z czystym sercem oraz by wysłuchał prośby swego ludu i byśmy mogli osiągnąć zbawienie.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy w środę obchodzić święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Zapraszamy na ostatni już tydzień nabożeństw różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a dziś /mimo zmiany czasu/o godz. 16.30.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Od godz. 17.00 będzie wspólnie odmawiana Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, w intencji naszej Ojczyzny, o prowadzenie której prosimy Grupę X - Matki Bożej Bolesnej, zelator p. Krystyna Pasek.

5. W piątek na nabożeństwie różańcowym będziemy prosić o wstawiennictwo św. Stanisława Kazimierczyka, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

6. W tym tygodniu prosimy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. wieczorną dzieci ze szkoły podstaw. - klasy VI - we wtorek. Prosimy także o udział ich rodziców.

7. Jeszcze w tym tygodniu prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /15 min. przed różańcem/ w intencji naszej Ojczyzny.

8. W najbliższą sobotę różaniec rozpocznie się o godz. 16.30 i o godz. 17.00 Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża wraz z poświęceniem dzwonów o imionach "Maryja" i "Józef" na przednią wieżę kościoła. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości ...

9. Za tydzień, w niedzielę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę, z tym, że Msza Św. popołudniowa od 1 listopada będzie w niedziele i święta sprawowana o g. 16.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz parafialny, gdzie przy tzw. pięciu stacjach, odbędą się modlitwy za zmarłych. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

10. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 od kościołą św. Marcina wyjedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych i podeszłych wiekiem, aby ich przygotować na dni modlitw za zmarłych i odpust parafialny. Prosimy ich zgłaszać od dziś w zakrystii i w sobotę nas podwieźć do nich.

11. Uroczystość Wszystkich Świętych z Tygodniem Modlitw za zmarłych oraz zbliżający się Odpust parafialny ku czci św. Marcina są okazją, aby przyjść z pomocą duszom w czyśćću cierpiącym, zyskując za nie odpusty oraz by z Bogiem w sercu przeżyć te uroczystości. Dlatego zachęcamy do spowiedzi św.: * dzieci - w środę od godz. 16.30; * młodzież i dorosłych - w czwartek i piątek od godz. 16.30. W związku ze spowiedzią prosimy o prowadzenie różańca: * w środę - Akcję Katolicką; * w czwartek - Rycerstwo Niepokalanej.

12. Pasterze Kościoła w Polsce przypominają nam o ważnym obowiązku udziału, zgodnie z własnym sumieniem, w dzisiejszych wyborach do Sejmu i Senatu RP.

13. Dziś członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają przed kościołem po każdej Mszy Świętej płytki ceramiczne ręcznie wykonane z wizerunkami kościołów: jedna - św. Marcina, druga - Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara za jedną płytkę to 20 zł, z czego 5 zł pozostaje na kościół.

14. Dzisiaj na stoliku z gazetami lub w zakrystii można pobrać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii.

15. Ponawiamy naszą prośbę do parafian o pomoc przy plewieniu pasów zieleni przy parkingu i przy krzyżu obok kościołą, w związku z uroczystościami, które nas czekają. Dziękujemy tym kilku Paniom, które były w środę, ale deszcz przeszkodził w dalszej pracy. Bardzo prosimy jutro na godz. 13.00, także członków Róż Różańcowych; prosimy przynieść narzędzia do plewienia. Potem będzie ognisko z kiełbasą. Mamy nadzieję, że przyjdzie więcej osób niż ostatnio ...

16. W uroczystość Wszystkich Świętych, jak co roku, służba liturgiczna i KSM przeprowadza kwestę przy bramach cmentarza na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Natomiast w sobotę lektorzy, a w niedzielę dorośli /Rada Parafialna/ na terenie cmentarza będą też kwestować na odnowienie grobowców księży oraz kaplicy cmentarnej. Prosimy o życzliwe wsparcie zarówno w jednej jak i drugiej kweście.

17. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", a zwłaszcza "Miłujcie się". Jest nowy numer "WPiS", a kto go czyta, wie więcej. Są też inne czasopisma, również dla dzieci. Przy kościele są też kalendarze ścienne na 2016 rok, po 4 zł i po 5 zł. W zakrystii jeszcze dziś można wpisać się na Kalendarze Rolnika. Są także wartościowe książki: "Wygaszanie Polski" i "Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej". Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze, także w tygodniu po wieczornym nabożeństwie. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie "Betanii".