XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

1. Bóg dobrowolnie stał się człowiekiem. Nigdy do końca nie zrozumiemy takiej decyzji Boga, dlatego jesteśmy wezwani do zachwytu nad Jego miłością. Bóg - Człowiek z pokorą przychodzi, żeby nam służyć. Chce być jak najbliżej każdego z nas. Na tym polega miłość, aby dzielić życie z drugą osobą.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Jerzego Popiełuszki, kapł.; * wtorek - św. Jana Kantego, kapł.; * środa - bł. Jakuba Strzemię, bpa; * czwartek - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Komunia Św. jest udzielana tylko podczas Mszy Św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Ciągle modlimy się szczególnie za prześladowanych chrześcijan, za nasze rodziny i Ojczyznę oraz za uczestników Synodu w Rzymie poświęconego rodzinie.

4. W czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Od godz. 17.00 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Arch. i Chórów Anielskich.

5. W tym tygodniu prosimy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. wieczorną młodzież z gimnazjum: * klasy I - w środę; a także dzieci ze szkoły podstaw.: * klasy IV - we wtorek, * klasę V - w piątek. Prosimy także o udział w tych nabożeństwach rodziców tej młodzieży i dzieci.

6. Spotkania w tym tygodniu dla: kandydatów na ministrantów, DSM-u, KSM-u, lektorów i ministrantów - według ustalonego planu.

7. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa różańcowe prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /15 min. przed różańcem/, w intencji najbliższych wyborów parlamentarnych w Polsce, abyśmy wybrali ludzi odpowiedzialnych, uczciwych i kierujących się wartościami wiary i moralności. Prośmy o światło i moc Ducha Świętego, abyśmy w naszej Ojczyźnie wypełniali wolę Boga, bo tylko wtedy możemy myśleć o pomyślnej przyszłości dla nas Polaków.

8. Za tydzień wybory parlamentarne w naszej Ojczyźnie. Naszym niezbywalnym obowiązkiem i prawem jest brać udział w wyborach. Nie pójście na wybory jest poważnym zaniedbaniem i grzechem, tym bardziej, jeśli przez naszą obojętność wejdą do Parlamentu i Senatu ludzie bez wiary i moralności, i bez sumienia. Zachęcamy w tym czasie jeszcze bardziej do słuchania "Radia Maryja", oglądania telewizji "Trwam" i czytania "Naszego Dziennika" - będziemy mieć prawdziwe spojrzenie na polskie sprawy, a nie zakłamane i zmanipulowane, jak nam przedstawiają inne media.

9. Dziś i za tydzień członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać po każdej Mszy Św. przed kościołem płytki ceramiczne ręcznie wykonane z wizerunkami kościołów: jedna - św. Marcina, druga - Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara za jedną płytkę to 20 zł, z czego 5 zł pozostaje na kościół.

10. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Kościoła św. Marcina w 1382 roku. Po Komunii Św. będziemy wtedy śpiewać dziękczynne "Magnificat" za Boże łaski otrzymywane od wieków w naszym gotyckim kościele, ale też i w nowej świątyni, którą w dalszym ciągu chcemy uposażać i przygotowywać do konsekracji. W naszej diecezji za tydzień wypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

11. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tzw. Tydzień Misyjny. Intencje z nim związane dołączymy do modlitwy różańcowej i Mszy Św. tego tygodnia.

12. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można pobierać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy czytelnie pisać imona i nazwiska naszych bliskich, których chcemy polecać Bogu w pięknej modlitwie wypominków. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Ze względu na ograniczony czas przy wypominkach rocznych bardzo prosimy o podanie tylko najbliższej rodziny i tylko same nazwiska i imiona, bez podawania koligacji rodzinnych czy stopnia pokrewieństwa. Nie ma takich ograniczeń przy wypominakch listopadowych.

13. W najbliższy czwartek Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku im. Jana Pawła II będzie obchodzić swoje Święto. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. w kościele św. Marcina o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej także rodziców, nie tylko klas pierwszych, ale też starszych dzieci.

14. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które wyniosły: * od rodzin z III niedz. lipca - 14.710,00 zł; * składka z I niedz. lipca - 2.040,00 zł; * od rodzin z III niedz. sierpnia - 11.940,00 zł; * składka z I niedz. sierpnia - 2.060,00 zł; * składki przy ślubach i pogrzebach w VII i VIII - 2.094,00 zł; * od rodzin z III niedz. września - 12.325,00 zł; * składka z I niedz. września - 2.020,00 zł; * składki przy ślubach we IX - 714,00 zł; * ofiara spoza parafii - 100,00 zł.

15. Mamy prośbę do parafian o pomoc przy plewieniu pasów zieleni przy parkingu i przy krzyżu obok kościołą, w związku z uroczystościami: poświęcenia dzwonów, Wszystkich Świętych i Odpustem. Jeśli nie będzie padał deszcz to prosimy na wtorek/ lub środę lub czwartek/ na godz. 13.00. Prosimy przynieść motykę, nóż, miotłę i wiaderko. Prosimy o pomoc.

16. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest też "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", "Cuda i Łaski Boże", "Nasza Arka" i jej numer specjalny z nauczania św. Jana Pawła II oraz "Miłujcie się" i inne ... Jest też "Dominik" z płytą dla dzieci z klas drugich i "Promyczek Dobra" z naklejkami w środku. Przy kościele u służby liturgicznej są też kalendarze ścienne na 2016 rok: z papieżem misyjne i ze św. o. Pio - po 4 zł, a z "Gościa Niedz." i papieżem Franciszkiem po 5 zł. W zakrystii są Kalendarze Rolnika po 19 zł i miesięcznik "Różaniec". Są jeszcze bardzo pouczające i na czasie książki: "Wygaszanie Polski" oraz "Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej", której autorem jest Krzysztof Szczerski, z Kancelarii obecnego Prezydenta. Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze, także w tygodniu po wieczornym nabożeństwie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na utrzymanie "Betanii".