XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

1. Zachęcamy do udziału nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, z udzieleniem Komunii Św., a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie za prześladowanych chrześcijan, za nasze rodziny i Ojczyznę.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej; * środa – NMP Różańcowej; *piątek – Bł. Wincentego Kadłubka bpa.

3. Dzisiaj jak nie będzie padał deszcz, wybierzemy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej odmówimy modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Msza Św. będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci, a kto nie może iść pieszo, niech dojedzie do Groty. Na powrót będzie zamówiony bus.

4. Po Mszach Św. Caritas i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają, jak co roku, tzw. "Chlebki Miłosierdzia". Ofiara przynajmniej 5 zł jest przeznaczona na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach oraz na paczki żywnościowe. Nabywając "Chlebki Miłosierdzia" dajemy znak wrażliwości naszego serca.

5. W czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Na różańcu będziemy się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. Będzie ucałowanie relikwii.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski Jana Pawła II ofiarami do puszek wesprzemy „Dzieło nowego Tysiąclecia”.

7. W niedzielę, 11 października, ulicami Brzeska przejdzie VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, odpowiadając na apel biskupa Andrzej Jeża weźmy jak najliczniej w ni udział.

8. Spotkania w tym tygodniu będą dla następujących grup: * dla Rycerstwa Niepokalanej - w poniedziałek po nabożeństwie wieczornym; * dla Rady Parafialnej we wtorek po nabożeństwie wieczornym; (zwłaszcza w sprawie renowacji kościoła Św. Marcina) * dla Akcji Katolickiej w środę po nabożeństwie wieczornym; *kandydatów na ministrantów, DSM-u, KSM-u, lektorów i ministrantów – według ustalonego planu.

9. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców – po Mszy Św. O godz. 7.00 i 9.00 * dla Róż Dzieci i Młodzieży – po Mszy Św. O godz. 11.00 10. Polecamy rozprowadzane czasopisma katolickie przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny”..., jest nowy "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", nowy numer "WPiS", Różaniec i inne ...