XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 WRZEŚNIA 2015 R.

1. Wielkim dziełem Boga jest stworzenie, w którym okazuje się Boża władza nad materią i moc powoływania do istnienia nowych bytów. Jednak przebaczenie i miłosierdzie to jeszcze coś więcej, gdyż przez nie dokonuje się zwycięstwo nad złem. Boże przebaczenie mówi nam, że ostatnie słowo nie należy do zła, ale do miłości. Prośmy z ufnością o Boże miłosierdzie, aby móc doświadczyć wszechmocy kochającego Ojca.

2. Dzisiaj dzieci z klas II podczas Mszy Św. o godz. 11.00 mają poświęcenie różańców. W przypadający dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość włączmy tę jakże ważną intencję do naszych wspólnych i indywidualnych modlitw.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Wacława, męcz.; * wtorek - śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; * środa - św. Hieronima, kapł. i dokt. Kośc.; * czwartek - św. Teresy od Dziec. Jezus, dziew. i dokt. Kośc.; * piątek - św. Aniołów Stróżów.

4. W czwartek, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, z udzieleniem Komunii Św., a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie za prześladowanych chrześcijan, za nasze rodziny i Ojczyznę.

5. W I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Po krótkiej modlitwie grupy męskiej Ligii Świętej, będzie chwila adoracji Pana Jezusa w ciszy, o godz. 17.10 wspólnie odmawiana koronka do Krwi Chrystusa /bez litanii/; do prowadzenia koronki prosimy Grupę IX - Św. Katarzyny ze Sieny, zelator p. Joanna Wąs; a na różańcu będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii.

6. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i na zakończenie nabożeństwa różańcowego; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

7. W I sobotę - nabożeństwo wynagradzającego ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, do prowadzenia którego prosimy młodzież z KSM-u.

8. Spowiedź św. będzie według następującego porządku: * dla dzieci - w środę od godz. 16.30; * dla młodzieży - w czwartek od godz. 16.30; * dla dorosłych - w piątek od godz. 16.30. Bardzo prosimy o trzymanie się tego porządku, gdyż będzie spowiadać w te dni tylko po dwóch kapłanów !

9. Spotkania w tym tygodniu będą dla: kandydatów na ministrantów, DSM-u, KSM-u, lektorów i ministrantów - według ustalonego planu.

10. Za tydzień, jak nie będzie padał deszcz, wybierzemy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej odmówimy modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Msza Św. będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci, a kto nie może iść pieszo, niech dojedzie do Groty. Na powrót będzie zamówiony bus.

11. W kinie "Planeta" w Brzesku jest grany piękny film pt."Czy naprawdę wierzysz?" jeszcze do czwartku,1 października. Zachęcamy do obejrzenia.

12. Od kilku lat wiele osób wierzących włącza się w międzynarodową inicjatywę zespołu "iskra Bożego Miłosierdzia" z Łodzi, mianowicie dnia 28 września, czyli jutro o godz. 15.00 na skrzyżowaniach ulic i wiejskich drogach gromadzą się wierzący, by wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłos. o wierność Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, op rzebaczenie dla nich i łaskę poznania Boga, także za obrady Synodu Biskupów o rodzinie oraz zaspołeczność, w której żyjemy. Zapraszamy wszystkich chętnych jutro o godz. 15.00 do centrum Gnojnika, na teren między sklepami GS-u a "Malinką".

13. Za tydzień po Mszach Św. Caritas i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają, jak co roku, tzw. "Chlebki Miłosierdzia". Ofiara przynajmniej 5 zł jest przeznaczona na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach oraz na paczki żywnościowe. Nabywając "Chlebki Miłosierdzia" dajemy znak wrażliwości naszego serca.

14. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni. Za tydzień na Mszę Św. o godz. 9.00 prosimy szczególnie młodzież. Będziemy m.in. modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

15. Odpust w Porąbce Uszewskiej ku czci Matki Bożej Różańcowej będzie trwał od piątku do niedzieli, a Wielki Odpust w Bochni będzie od 4 do 11 X. Program obydwu Odpustów jest podany w gablotach ogłoszeń.

16. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., jest nowy "Mały Gość Niedz." Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", nowy numer "WPiS" i inne ... Jest też "Dominik" dla dzieci z klas drugich - numer z września. Przy kościele u służby liturgicznej można również zakupić różańce misyjne, jeśli ktoś potrzebuje /ofiara 3 zł/.

1