XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 WRZEŚNIA 2015 R.

1. Gromadzimy się co niedzielę na Eucharystii, aby ogłaszać, że Bóg ujął się za swoim umęczonym Synem i że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Eucharystia to ogłaszanie zwycięstwa dobra wbrew wszelkim przeciwnościom i zakusom zła. Dobro jest wciąż niewygodne i poddawane próbom, ale ono ma swoje źródło tam, gdzie nie sięga zło ludzi niegodziwych, dlatego też potrafi przetrwać najcięższe doświadczenia.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Mateusza, Ap. i Ew.; * środa - św. O. Pio z Pietrelciny; * piątek - bł. Władysława z Gielniowa.

3. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Zapraszamy na chwile adoracji Pana Jezusa w ciszy, a o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich, prosząc o ochronę przed złem naszych rodzin, całej parafii oraz Ojczyzny.

4. W piątek od godz. 17.40 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. Spotkania w tym tygodniu będą dla następujących grup: * dla chłopców z klas III i starszych ze szkoły podstawowej - którzy chcą zostać ministrantami /w sali k. zakrystii/ - we wtorek o godz. 17.00; * dla Parafialnego Oddziału Caritas - w środę po nabożeństwie wieczornym na plebanii; * dla DSM i dziewcząt, które chcą należeć do DSM - w piątek o godz. 17.00 /w sali k. zakrystii/; * dla KSM-u i młodzieży, która chce do niego należeć - w piątek o godz. 19.30 w Betanii; * dla lektorów i ministrantów - według ustaleń z ks. Piotrem.

6. Dziś, jak nie będzie padać po południu, wybierzemy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej modlitwa różańcowa jest odmawiana o godz. 17.30 oraz Eucharystia o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci, a kto nie może iść pieszo, niech dojedzie do Groty. Na powrót jest autokar.

7. Dzieci z klas drugich przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będą mieć poświęcenie różańców podczas Mszy Św. o godz. 11.00, w niedzielę, 27 września.

8. Ostatnia niedziela września jest co roku obchodzona w naszej diecezji jako Dzień Modlitw o Trzeźwość i odbywa się diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

9. W kinie "Planeta" w Brzesku jest grany piękny, wartościowy film, zrealizowany przez twórców filmu pt. "Bóg nie umarł", który wielu z nas oglądało. Tytuł filmu "Czy naprawdę wierzysz?". Dziś i codziennie do czwartku jest o godz. 18.00, a od piątku do 1 października będzie inna godzina, prawdopodobnie 16.00. Zachęcamy do obejrzenia. Krótka informacja o filmie jest na plakatach przy obydwu kościołach.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., "Mały Gość Niedz."z płytą do słuchania ... Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej", "Cuda i Łaski Boże" oraz "Miłujcie się" i inne ... Dla dzieci - "Promyczek Dobra" z prezentem w środku. W zakrystii jest jeszcze film na płycie DVD pt. "Bóg nie umarł"/25 zł/. "Dominik" dla dzieci z klas drugich, numer z września, będzie jeszcze dowieziony na najbliższą niedzielę.

11. Dziś przy kościele odbywa się kwesta przez rodzinę 4-letniego Mikołaja Tracz, u którego zdiagnozowano chorobę genetyczną "achondroplazję", która wymaga kosztownego zabiegu bez refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Rodzice Mikołaja gorąco proszą o pomoc i za życzliwe wsparcie serdecznie dziękują.