XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 WRZEŚNIA 2015 R.

1. "Za kogo Mnie uważacie?" - to pytanie zadane uczniom przez Pana Jezusa jest skierowane również do każdego z nas. Kim jest dla mnie Pan Jezus? Czy naśladuję Jezusa, czy też moja wiara jest martwa? Czy moja wiara w Chrystusa ma przełożenie na życie? Odpowiedzmy w swoich sercach Panu Jezusowi na pytanie, kim On jest w naszym życiu ?...

2. Dzisiaj zmiana tajemnic żywego różańca ...

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - Podwyższenia Krzyża Świętego; * wtorek - Matki Bożej Bolesnej; * środa - śś. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, męcz.; * piątek - św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży.

4. W rozpoczętym dzisiaj Tygodniu Wychowania będziemy od wtorku przeżywać Triduum Modlitw w intencji Młodzieży przed ich świętem patronalnym, które przypada w piątek, w dniu św. Stanisława Kostki. Od wtorku do piątku na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież wszystkich klas gimnazjum oraz młodzież starszą, także studentów, młodzież pracującą i bezrobotną. Prosimy także tych, którzy za młodzież chcą się modlić, a wśród nich rodziców młodzieży gimnazjalnej. We wtorek i środę o godz. 17.30 prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji młodzieży.

5. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.30. Zapraszamy na chwile adoracji Pana Jezusa w ciszy, a o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Napiszmy na kartkach prośby i podziękowania; modlitwą obejmiemy szczególnie młodzież.

6. W piątek, w święto św. Stanisława Kostki, od godz. 17.30 będzie nabożeństwo w intencji młodzieży za wstawiennictwem św. Stanisława i bł. Karoliny oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek podczas nabożeństwa wieczornego młodzież trzecich klas gimnazjum złoży deklaracje z chęcią bezpośredniego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Spotkania w tym tygodniu będą dla następujących grup: * dla chłopców z klas III i starszych ze szkoły podstawowej - którzy chcą zostać ministrantami /w sali k. zakrystii/ - w środę o godz. 17.00 ! ... * dla Akcji Katolickiej - w środę po nabożeństwie wieczornym na plebanii; * dla DSM i dziewcząt, które chcą należeć do DSM - w piątek o godz. 17.00 /w sali k. zakrystii/; * dla KSM-u i młodzieży, która chce do niego należeć - w piątek o godz. 19.30 w Betanii; * dla lektorów i ministrantów - według ustaleń z ks. Piotrem.

8. Dziś przypada Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy świece i przyjdźmy jak najliczniej ...

9. Za tydzień, jak pogoda pozwoli, wybierzemy się z pieszą pielgrzymką do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. Po dojściu do Groty Matki Bożej z Lourdes włączymy się w modlitwę różańcową o godz. 17.30 oraz Eucharystię o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, także młodzież i dzieci, a kto nie może iść pieszo, niech dojedzie do Groty na modlitwę różańcową i Mszę Św. Na powrót będzie autokar z Porąbki.

10. Rodzice dzieci z klas drugich przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. są proszeni na spotkanie organizacyjne do kaplicy nowego kościoła w środę o godz. 17.00.

11. Diecezjalne dziękczynienie za peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II będzie się odbywać w Łagiewnikach, w sobotę, 19 września. Bus z naszej parafii wyjedzie o godz. 9.15 od kościoła św. Marcina. Powrót po Nieszporach śpiewanych o godz. 16.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 20 zł. U nas już wolnych miejsc nie ma. Jeśli byłyby chętne jeszcze osoby, to można się dołączyć do autokaru, który pojedzie z naszego dekanatu brzeskiego. Trzeba się zapisać u nas w parafii i szczegółowe informacje wyjazdu będą przekazane w ciagu tygodnia. Zachęcamy do skorzystania z pielgrzymki ...

12. Za tydzień jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To będzie trzecia niedziela miesiąca. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy również o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

13. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie z parafii za ufundowanie i zamontowanie nowych reflektorów w prezbiterium kościoła Matki B.Fatimskiej.

14. Wielki Odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej będzie trwał w dniach 15 - 22 września br. Program jest podany na plakatach przy obydwu kościołach. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza.

15. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., "Mały Gość Niedz."z płytą do słuchania ... Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej", nowe "Cuda i Łaski Boże" oraz "Miłujcie się" i inne ... Dla dzieci jest nowy numer "Promyczka Dobra" z prezentem w środku. W zakrystii można nabyć piękny film na płycie DVD pt. "Bóg nie umarł", w cenie promocyjnej - 25 zł. W zakrystii też - miesięcznik "Różaniec".

+++++


Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30
 
 

20 IX - Róża Św. Agnieszki
27 IX - Róża Św. Rozalii
 4  X  - Róża Św. Szymona z Lipnicy
11 X  - Róża Św. Jadwigi Śląskiej