XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06 WRZEŚNIA 2015 R.

1. Pan Jezus podobnie jak dwa tysiące lat temu, również i dzisiaj staje pośród nas i uzdrawia. Czy przychodząc na Mszę Św. wierzymy w Jego obecność i uzdrawiającą moc ? Chorych do Pana Jezusa często przyprowadzają inni ludzie i proszą za nimi. Przynieśmy i my do Boga w naszych modlitwach chorych, cierpiących i samotnych, których nosimy w naszych sercach. Mówmy z ufnością Panu Jezusowi o tych osobach.

2. Dziś i jutro trwa jeszcze Triduum Modlitw w intencji Matek i Niewiast, które dzisiaj ogarniamy modlitwą podczas każdej Eucharystii, a jutro zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, zaś pół godziny wcześniej prosimy o wspólne odmówienie różańca w intencji wszystkich matek i niewiast naszej parafii.

3. We wtorek, 8 września, przypada uroczystość Narodzenia NMP, Patronki naszej diecezji. Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego będą sprawowane: * w kościele św. Marcina - o godz. 7.00; * w kościele Matki B. Fatimskiej - o godz. 10.00 i 18.00. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy w miarę możliwości do udziału w Eucharystii. Przed Mszą Św. o godz. 10.00 i 18.00 prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji matek i niewiast naszej parafii. Składka na tacę będzie na cele miłosierdzia.

4. W czwartki adorację Najśw. Sakramentu będziemy rozpoczynać od godz. 16.30. Zapraszamy na chwile adoracji Pana Jezusa w ciszy, a o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. Spotkania w tym tygodniu będą dla następujących grup: * dla chłopców z klas III i starszych ze szkoły podstawowej - którzy chcą zostać ministrantami /w sali k. zakrystii/; * dla Rady Parafialnej - w środę po nabożeństwie wieczornym na plebanii; * dla DSM i dziewcząt, które chcą należeć do DSM - w piątek o godz. 17.00 /w sali k. zakrystii/; * dla KSM-u i młodzieży, która chce do niego należeć - w piątek o godz. 19.30 w Betanii; * dla lektorów i ministrantów - w sobotę, według ustaleń z ks. Piotrem.

6. Pielgrzymka autokarowa do Ogrodów Biblijnych w Muszynie, cerkwi w Powroźniku, Krynicy/Królowa Krynickich Zdrojów/ i czas wolny; Tylicza/Golgota/ będzie w sobotę 12 września. Wyjazd o godz. 7.00 od kościoła św. Marcina. Koszt 25 zł. Jak to możliwe, prosimy o wpłaty w ciągu tygodnia. Nie ma już wolnych miejsc, ale można wpisać się w rezerwie, może nazbiera się chętnych na busa ... Zapisy do czwartku wieczór.

7. Z Komunikatu Ks. Biskupa słyszeliśmy zaproszenie na diecezjalne dziękczynienie za peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II, które będzie się odbywać w Łagiewnikach, w sobotę, 19 września. Organizujemy wyjazd busem z naszej parafii. Wyjazd byłby ok. godz. 9.15. Najpierw będzie czas w sanktuarium św. Jana Pawła II, potem przejście do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, czas wolny; koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i zakończenie Nieszporami o godz. 16.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 20 zł, zapisy od dziś w zakrystii. Zachęcamy do skorzystania z pielgrzymki ...

8. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. W niedzielę, 13 września, przypada Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Do prowadzenia różańca i niesienia figury przy I i V dziesiątku różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej; przy II dziesiątku - kobiety; przy III - mężczyzn, a przy IV - młodzież. Przyjdźmy jak najliczniej i przynieśmy świece.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., "Mały Gość Niedz."z płytą do słuchania ... Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej" oraz "Miłujcie się" i inne ... Jest kilka egzemplarzy kwartalnika pt. "Głos Pokoju", który jest polską wersją pisma wychodzącego w Medjugorju: ma bardzo piękne artykuły i ciekawe świadectwa nawróceń i uzdrowień. Dla dzieci z klas drugich jest ciekawy miesięcznik pt. "Dominik idzie do I Komunii Świętej", gdzie oprócz płyty CD są artykuły o tematyce edukacyjnej i rozrywkowej, teksty modlitw i dodatek dla rodziców ...