XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 SIERPNIA 2015 R.

1. Doświadczając zła, które się dzieje na świecie i w jakiś sposób dotyka każdego z nas, zastanawiamy się nad tym, gdzie jest jego źródło i jak można mu zapobiec. Pan Jezus zwraca uwagę, że to ludzkie serce dotknięte grzechem prowadzi do złego używania wolności. Uzdrowieniem jest uporządkowanie życia według prawdziwych wartości. I dopiero wtedy będziemy mogli rozsiewać wokół siebie dobro i czerpać z tego radość. Prośmy Pana, aby mogło się to w nas dokonać jak najszybciej.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - bł. Bronisławę, dziew.; * czwartek - św. Grzegorza Wlk., pap. i dokt. Kośc.

3. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie jutro - w poniedziałek, od godz. 16.30, a o godz. 18.00 - Msza Św.

4. We wtorek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze Św. będą sprawowane w kościele św. Marcina: * dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola - o godz. 8.00; * dla Gimnazjum - o godz. 9.00. Zapraszamy na Eucharystię także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych niech weźmie udział we Mszy Św. w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszczają.

5. Dnia 1 września przypada 76.rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o poległych za Ojczyznę.

6. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa mężczyzn należących do Grupy Ligii Świętej, potem chwila adoracji w ciszy a od godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, polecając Bogu naszą Ojczyznę oraz prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę VIII - Św. Stefana, zelator p. Czesława Kałuża; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Akcję Katolicką /rozważania w zakrystii/.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia podręczne Ewangelie/kilka wolnych egz./.

8. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym. Spotkanie dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 8.00.

9. Wyjazd do osób chorych i starszych z naszej parafii z posługą sakramentalną będzie w sobotę, 5 września, od godz. 9.30 od kościoła św. Marcina. Prosimy te osoby zgłaszać od dziś w zakrystii, a w sobotę podwieźć nas do nich.

10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Ogrodów Biblijnych w Muszynie, cerkwi w Złockiem, do Krynicy /Królowa Krynickich Zdrojów/ i czas wolny; do Tylicza/Golgota/ - w sobotę 12 września. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii od dzisiaj.

11. Triduum Modlitw w intencji Matek i Kobiet przed uroczystością Narodzenia NMP rozpocznie się w sobotę. Zapraszamy już na godz. 17.00 na modlitwę różańcową i potem Mszę Św.

12. Spowiedź św. oprócz poniedziałku będzie jeszcze: * dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 16.30; * dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.

13. W najbliższą niedzielę - 6 września, na Jasnej Górze będzie Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony. Przy obydwu kościołach są plakaty z programem tych uroczystości, które zaczynają się w sobotę. Natomiast popołudniu 6 września, w Brzesku na Placu Kazimierza, będzie kolejne już Święto Chleba. Za tydzień wypada też Odpust w Gosprzydowej.

14. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni. Zostały zamówione dwa duże dzwony na przednią wieżę kościoła. Wkrótce zostaną przywiezione, a ich poświęcenie jest przewidziane na sobotę 31 października.

15. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym oprócz wielu ciekawych artykułów jest dołączona płyta do słuchania książki pt. "O nasladowaniu Chrystusa", a w nowym "Małym Gościu Niedz." jest też płyta do słuchania książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Dla rodzin jest tygodnik "Źródło", nowa "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej" oraz "Miłujcie się" i inne ...