XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 SIERPNIA 2015 R.

1. Pewno nieraz ogarniało nas zniechęcenie, a wątpliwości nie dawały nam spokoju. Może nawet pojawiła się pokusa odejścia. W chwilach trudnych niełatwo jest wytrwać, ale wtedy można wołać za św. Piotrem: "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego". I mimo wszystko trwać przy Jezusie, który zapewnia nas, że kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ma życie wieczne. Niech udział w każdej Eucharystii i częste przyjmowanie Komunii Św. będzie dla nas umocnieniem i pogłębia naszą wiarę.

2. W środę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni o ogodz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do uczczenia Pani Jasnogórskiej poprzez udział w Eucharystii.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy też wspominać:
* poniedziałek - św. Bartłomieja, Apostoła;
* czwartek - św. Moniki; * piątek - św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.;
* sobota - męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. W zakrystii są do nabycia podręczne Ewangelie, które zamawialiśmy.

6. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek od godz. 17.40, a po Mszy Św. - ucałowanie relikwii św. Stanisława.

7. Wyjazd do Częstochowy w dniu 25 sierpnia {wtorek} na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będzie o godz. 6.30, od kościoła św. Marcina. Powrót po Mszy Św. sprawowanej na Wałach Jasnogórskich o godz. 17.00. Koszt 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze. Zachęcamy ... Zapisy w zakrystii do dzisiejszego wieczoru.

8. Bardzo prosimy o przyniesienie w najbliższym czasie pozostałych plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, aby od dzisiaj mogły je zabrać dzieci z wyznaczonych rodzin wielodzietnych i potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy wyposażyli plecaki w przybory szkolne, włączając się w akcję Caritas pn. "Plecak pełen uśmiechu".

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym Parafianom, którzy przez "Apostolat Margaretka" włączyli się w modlitwę za nas, kapłanów posługujących w tej parafii. Dzięki temu w każdym dniu tygodnia za nas, trzech kapłanów, modli się trzy osoby, odmawiając tzw. "Koronkę Pokoju".

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów ... Dla rodzin tygodnik "Źródło", miesięcznik "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Rycerz Niepokalanej", "Miłujcie się" i inne ...