XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09 SIERPNIA 2015 R.

1."Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia" - mówi Pan Jezus nie tylko do szemrających przeciwko Niemu Żydów, ale też dzisiaj do nas. Może i w sercach wielu z nas rodzą się liczne wątpliwości, co do obecności Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Przychodzimy na Mszę Św., aby wsłuchiwać się w Jego słowo i wielu z nas przyjmuje Go do swego serca. Nie wahajmy się mówić Jezusowi o naszych wątpliwościach i prośmy Go o ożywienie i umocnienie naszej wiary oraz miłości do Boga i ludzi.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Wawrzyńca, diak. i męcz.; * wtorek - św. Klary, dziew.; * piątek - św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. z poświęceniem wianków ze zbóż, ziół i kwiatów będą sprawowane do południa jak w niedziele o godz.: 7.00 /św. Marcin/, 9.00 i 11.00 oraz o godz. 15.00 w ramach Gminnych Dożynek - z poświęceniem wieńców żniwnych. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00. Składka na tacę będzie na cele charytatywne.

5. W czwartek - 13 sierpnia, przypada kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy Św. o godz. 19.00 będzie różańcowa procesja fatimska. Do prowadzenia różańca oraz niesienia figury Pani Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca prosimy Akcję Katolicką; przy drugim - kobiety; przy trzecim - mężczyzn; przy czwartym prosimy młodzież.

6. W czwartek - od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 18.30 będziemy modlić się Koronką do Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich, powierzając ich opiece nasze rodziny. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się za dwa tygodnie.

7. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Pozostały jeszcze terminy: od 5 września i od 26 września. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

8. Jeszcze nie dosłano Ewangelii zamówionych dodatkowo/błąd na poczcie/.

9. Spotkanie przed XXXIII Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę /Grupy 8/ z rejonu Brzeska, będzie w parafii Św. Jakuba Apostoła dnia 13 sierpnia o godz. 18.00 w Auli Chrystusa Króla /dolna część kościoła/.

10. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

11. Dziś wychodząc z kościoła członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod prośbą kierowaną do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny, w związku z październikowym Synodem poświęconym rodzinie. Do podpisów nie trzeba ani numeru pesel ani dowodów osobistych. Dołączmy do apelu, który napływa do Ojca Św. z każdej strony świata.

12. Organizujemy, jak co roku, wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 25 sierpnia {wtorek} na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd o godz. 6.30, koszt 35 zł. Osoby, które będą tylko wracać z Częstochowy niech to zgłoszą i dla nich koszt - 30 zł. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Bardzo prosimy nie odwlekać na ostatnią chwilę zgłoszenia, gdyż chcemy wiedzieć, czy potrzebne będą dwa autokary, czy wystarczy jeden. 13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów ... Dla rodzin tygodnik "Źródło", miesięcznik "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Rycerz Niepokalanej", "Miłujcie się" i inne ...

++++++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30
 
 
15 VIII - Róża Św. Kingi;
16 VIII - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
23 VIII - Róża Św. Katarzyny Labure;
30 VIII - Róża Św. O.Pio;
  6 IX   - Róża Św. Anny;
13 IX   - Róża Św. Łucji.