XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02 SIERPNIA 2015 R.

1. Jak wiele razy słyszeliśmy w naszym życiu o potrzebie nawrócenia? Wciąż jednak zauważamy, że pragnienie zmiany życia miesza się w nas często z pokusą trwania w grzechu ze względu na różne pożądliwości, którym ulegamy. Św. Paweł przypomina nam, że bycie uczniem Chrystusa zakłada konieczność radykalnej zmiany: zwrócenia się ku Bogu i odrzucenia zła. Dokonuje się to w nas najpełniej za sprawą Eucharystii, w niej bowiem dzięki sprawiedliwości i świętości samego Boga, przyoblekamy się w nowego człowieka.

2. W poniedziałek od godz. 15.00 przeżywaliśmy I Rocznicę Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Apostołów Miłosierdzia. Przeżywaliśmy tę Rocznicę na modlitwie przed Najśw. Sakramentem. Jesteśmy pewni, że Parafian obecnych w kościele powinno być dużo więcej niż było. Jest to przykre i żałosne, że nie ma w nas miłości do Jezusa i nasza wiara jest tak słaba, że nie zdobyliśmy się na obecność przy Jezusie Eucharystycznym i Miłosiernym. Mimo wakacji tak mało było dzieci i młodzieży !... W sercach tak wielu parafian - od dzieci aż po starszych - nie ma wcale miłości do Boga !!! ...

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Jana Marii Vianneya, kapł., patrona proboszczów; * czwartek - świeto Przemienienia Pańskiego; * sobota - św. Dominika, kapł.

4. W I czwartek - od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, i wspólna modlitwa męskiej grupy Ligii Świętej, potem chwila modlitwy w ciszy, a od godz. 17.30 będziemy modlić się do Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. Do prowadzenia prosimy Grupę VII - Św. Marka, zelator - p. Edward Pysno. Po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W I piątek - nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni. Ofiary na tacę będą naszym wsparciem dla misjonarzy.

6. Spowiedź św. będzie według zwykłego porządku: * dla dzieci - środa od godz. 17.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 17.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 17.00.

7. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Pozostały jeszcze terminy: od 17 sierpnia, od 5 września i od 26 września. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

8. Jeszcze nie dosłano Ewangelii zamówionych dodatkowo.

9. Zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę są już tylko w Brzesku, w parafii Św. Jakuba Apostoła.

10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

11. W drugą niedzielę sierpnia ofiary na tacę będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

12. Dożynki Gminne bedą w tym roku w Gnojniku w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 15.00 w nowym kościele. Z tej racji nie będzie później Mszy Św. o godz. 17.00.

13. Dziś wychodząc z kościoła prosimy u lektorów /lub ministrantów/ zabrać kartkę - jedną na rodzinę - z prośbą kierowaną do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny, zawierająca apel do następcy św. Piotra, żeby zabrał głos, by wyjaśnić zamęt narastający wśród wiernych. Słowo Ojca Świętego ma zapobiec rozmywaniu nauczania Jezusa Chrystusa i rozproszyć ciemności przesłaniające przyszłość rodzin. Kartkę zabieramy, aby zapoznać się z tekstem prośby; nie podpisujemy jej i nie przynosimy z powrotem, lecz zostawiamy ją w domu. Natomiast za tydzień, po każdej Mszy Św., członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać przy kościele podpisy, na innych kartkach przygotowanych do zbiorowych podpisów, do których nie trzeba ani numeru pesel ani dowodów osobistych.

14. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów ... Dla rodzin tygodnik "Źródło", miesięcznik "WPiS", nowa "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i wakacyjny "Mały Gość Niedzielny" i "Promyczek Dobra" z płytą.