XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 LIPCA 2015 R.

1. Za Jezusem podążają tłumy zafascynowane cudami, jakie czynił. Jednak w cudzie rozmnożenia chleba Żydzi nie zobaczyli nic poza wymiarem ekonomicznym - Jezus byłby wspaniałym królem, który zaspokajałby ich potrzeby. Czy nasza postawa wobec Jezusa nie jest do nich podobna? Czy nie oczekujemy od Jezusa, by rozwiązywał nasze problemy, a nie troszczymy się o to, co naprawdę ważne? Jezus codziennie w Eucharystii daje nam siebie, by nakarmić nasze dusze, by dać nam życie wieczne. Troszczmy się o to, byśmy zawsze byli godni spożywać Ten Chleb.

2. Dziś przed zakończeniem Mszy Św. odbywa się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a po Mszy Św. jest pokropienie pojazdów wodą święconą. Natomiast przy kościele zbierane są ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy, jako dziękczynienie za szczęśliwie przejechane kilometry. Pamiątką złożonej ofiary jest poświęcony breloczek ze św. Krzysztofem. W roku 2014 wdzięczność za bezpieczne kilometry przyniosła cudowne rozmnożenie: MIVA Polska mogła dzięki temu zrealizować wiele próśb od polskich misjonarzy. Udało się zakupić: 30 samochodów terenowych, 3 busy do Kazachstanu i Pakistanu, 1 ambulans w Ugandzie, 2 łodzie z silnikiem, 1 traktor, 1 guad, 1 skuter śnieżny na Arktykę, 9 motocykli, 10 motorowerów i 256 rowerów dla katechistów - pomocników i współpracowników misjonarzy. Misjonarze są bardzo wdzięczni za tę pomoc.

3. Rok temu, w dniach 27 - 28 lipca, przeżywaliśmy w naszej parafii szczególne chwile związane z Peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami Apostołów Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. Faustyny. W duchu dziękczynienia Bogu chcemy przeżyć I Rocznicę Peregrynacji na modlitwie przed Najśw. Sakramentem. Jutro, w poniedziałek, o godz. 15.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez kapłana, a potem modlitwa osobista w ciszy. O godz. 16.00 - wspólnie odmawiany "czerwony różaniec"/prosimy Grupy "Czerwonego Różańca"/ i znowu modlitwa w ciszy. O godz. 17.00 - wspólny różaniec/prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Róże Żywego Różańca/ i modlitwa w ciszy do godz. 18.00, kiedy to na zakończenie adoracji będzie sprawowana Msza Św. Poszczególne rejony, osoby dorosłe, młodzież i dzieci, prosimy o przyjście na modlitwę przed Najśw. Sakramentem o dogodnej porze. Jeśli mamy taką możliwość, obyśmy tylko chcieli ofiarować Jezusowi Miłosiernemu trochę swojego czasu, by dziękować za nieskończone Boże Miłosierdzie oraz powierzać Bogu siebie i nasze rodziny, prosząc ufnie o potrzebne na co dzień łaski.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Charbela, kapł.; * środa - św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy; * piątek - św. Ignacego z Loyoli, patrona rekolekcji; * sobota - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.

5. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się do Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, zanurzając w niej, która jest zapłatą naszego zbawienia, nasze rodziny i całą Ojczyznę. Do prowadzenia prosimy Grupę VI - Św. Józefa, zelator - p. Maria Musiał.

6. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Są jeszcze miejsca wolne na Festiwal Młodych w dniach 30.07 - 7.08. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

7. W dalszym ciągu można w zakrystii odbierać zamówione Ewangelie. Jeszcze nie dotarły zamówione dodatkowo.

8. W tym tygodniu przypada I sobota sierpnia. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy XIV i XI Róże Matek /rozważania w zakrystii/.

9. Z racji I soboty miesiąca będzie w piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

10. Plecaki zabrane z kościoła w ramach akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej pn. "Tornister pełen uśmiechu", po wyposażeniu w przybory szkolne, prosimy przynieść z powrotem do zakrystii, z której odbiorą je dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zabrali plecaki, aby je napełnić przyborami szkolnymi.

11. W zakrystii lub kancelarii parafialnej do piątku, 31 lipca, są zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, potem zapisy już tylko w Brzesku, w parafii Św. Jakuba. Bliższe informacje przy zapisie.

12. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc pięknych świąt maryjnych i ważnych wydarzeń w dziejach Ojczyzny. Od lat Biskupi Polscy zachęcają do podjęcia trzeźwości przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie. Ofiarujmy trzeźwość czy tym bardziej abstynencję w intencji osób zniewolonych przez alkohol i za naszą Ojczyznę.

13. W pierwszą niedzielę sierpnia ofiary na tacę będą na dalsze prace przy nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowym kościele, które w maju i czerwcu wyniosły: * od rodzin z III niedz. maja - 12.190,00 zł; * składka z I niedz. maja - 2.240,00 zł; * składka przy pogrzebie - 385,00 zł; * od rodzin z III niedz. czerwca - 11.320,00 zł; * składka z I niedz. czerwca - 2.320,00 zł; * składki przy ślubach i pogrzebie - 907,00 zł.

14.Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów. Dla rodzin tygodnik "Źródło", nowy "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i wakacyjny "Mały Gość Niedzielny" i "Promyczek Dobra" z płytą.

15. W piątek od godz. 17.40 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kzaimierczyka wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława.

16. Pan Dominik Szrom z Mielca, który tydzień temu zbierał ofiary na leczenie i dalszą rehabilitację serdecznie dziękuje za życzliwe i ofiarne wsparcie, jakie otrzymał od naszych Parafian i życzy wiele zdrowia oraz potrzebnych na co dzień łask od Boga.

17. Podziękowanie za pomoc bratu Andrzejowi Boczarskiemu, który w tym tygodniu odjeżdża do Rzymu, aby dalej pełnić swoją służbę wśród Michalitów i dla Pielgrzymów z Polski i innych stron świata ... Niech Bóg prowadzi i hojnie błogosławi, a Matka Najśw. ma w nieustannej opiece.