XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LIPCA 2015 R.

1. "Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego" - powtarzamy w refrenie dzisiejszego psalmu. Kiedy jesteśmy pod opieką Jezusa - Dobrego Pasterza, nic złego nam nie grozi. Jezus zna nas i troszczy się o nas, broni nas i ochrania, naucza nas i zachęca do odpoczynku. Wsłuchujmy się w Jego głos, dajmy się Mu prowadzić, zaufajmy Mu. Jezus nie zostawi swoich owiec.

2. Dziś przy kościele zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla Dominika Szroma z Mielca, który po wypadku ma uszkodzony kręgosłup i ciągle potrzebuje rehabilitacji. Prosi ludzi dobrej woli o wsparcie, aby miał szansę na lepsze życie.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Czesława, kapł.; * środa - św. Marii Magdaleny; * czwartek - św. Brygidy, zak., Patronki Europy; * piątek - św. Kingi, dziew., patronki naszej diecezji; * sobota - św. Jakuba Apostoła.

4. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich, prosząc o ich opiekę nad naszymi rodzinami i ochronę przed działaniem złego ducha.

5. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Są jeszcze miejsca wolne na Festiwal Młodych w dniach 30.07 - 7.08. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

6. W dalszym ciągu można w zakrystii odbierać zamówione Ewangelie. Jeszcze nie dotarły zamówione dodatkowo.

7. Przypominamy zachętę Caritas Diecezji Tarnowskiej do włączenia się do akcji pn. "Tornister pełen uśmiechu". Zakłady pracy, firmy, wspólnoty działające przy parafii, rodziny pojedynczo lub kilka razem - mogą zabrać pusty plecak z kościoła, by go wyposażyć dla dzieci i taki przynoszą z powrotem, a odbiorą je dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących. Zostały jeszcze ostatnie plecaki do zabrania /są z przodu kościoła/.

8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbywa się w dniach 17 - 25 sierpnia br. Bliższe informacje przy zapisie.

9. Od dzisiaj do niedzieli 26 lipca trwa w Polsce "Tydzień Św. Krzysztofa", w którym szczególnie pamiętamy o kierowcach i wszystkich podróżujących. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy, jako nasze dziękczynienie za szczęśliwie przejechane kilometry.

10. Chcemy też gorąco zachęcić do wzmożenia naszej modlitwy w intencji Ojczyzny, aby mogło zwyciężać dobro i prawda, a nie zakłamanie i zło. Trzeba tej modlitwy w intencji ustępującego Prezydenta, aby nie podpisał zbrodniczej ustawy o in vitro; trzeba nam się modlić za Prezydenta elekta, który w święto Przemienienia Pańskiego zostanie zaprzysiężony na urząd prezydencki oraz w intencji jesiennych wyborów do Parlamentu, aby byli to ludzi uczciwi i prawi, broniący interesu Polski i Polaków, broniący wartości życia, rodziny i wychowania według wartości chrześcijańskich. Módlmy się zwłaszcza na różańcu, w miarę możliwości przychodźmy na czwartkową adorację Najśw. Sakramentu, albo też ofiarujmy dodatkowo udział we Mszy Św. w ciągu tygodnia. Przyszłość naszej Ojczyzny zależy od zawierzenia jej Bogu i Maryi Królowej Polski.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów. Dla rodzin tygodnik "Źródło", "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i wakacyjny "Promyczek Dobra" z płytą.