XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LIPCA 2015 R.

1. Bóg jest Tym, który wybiera i posyła człowieka. Jest także Tym, który daje moc głoszenia Ewangelii, władzę nad złymi duchami oraz dar uzdrawiania i nawracania. Każdy z nas jest umiłowanym i osobiście posłanym przez Jezusa apostołem. Z tym posłannictwem wiąże się bliska obecność Zbawiciela, który nigdy nie opuszcza swoich uczniów. Wezwanie do tego, aby iść w imię Chrystusa, słyszymy w dzisiejszej Ewangelii i na końcu każdej Mszy Św. Jeśli je przyjmiemy, łaska Boga i Chrystusowy pokój będą nam towarzyszyć.

2. Dziś zmiana Tajemnic różańcowych ...

3. Jutro, 13 lipca, przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy VIII i VII Grupę "Czerwonego Różańca"; przy drugim - kobiety; przy trzecim - mężczyzn; przy czwartym - młodzież. [Rozważania są do odebrania dzisiaj w zakrystii]. Przyjdźmy jak najliczniej i przynieśmy świece lub lampiony.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; * środa - św. Bonawentury, bpa i dokt. Kośc.; * czwartek - NMP z Góry Karmel , czyli Matki Bożej Szkaplerznej; * sobota - św. Szymona z Lipnicy, kapł.

5. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. O. Pio, zaś po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Napiszmy prośby i podziękowania, abyśmy mogli w tych intencjach modlić się wspólnie.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym, a dla Rycerstwa Niepokalanej - we czwartek.

7. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

8. W dalszym ciągu można w zakrystii odbierać zamówione Ewangelie. Chętni mogą się jeszcze wpisywać, to zamówimy dodatkowo.

9. Od dzisiaj rozpoczyna się Odpust w Lipnicy Murowanej. Program podany jest na plakatach w gablotach przy obydwu kościołach. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza wszystkich parafian. W sobotę, 18 lipca, wybieramy się z pieszą pielgrzymką do Lipnicy. Wyjście od kościoła św. Marcina będzie o godz. 15.00, potem chwila przerwy w Gosprzydowej i o godz. 18.00 w kościele św. Szymona będzie Msza Św. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie prosimy młodzież do śpiewania i grania na instrumentach ... Na powrót z Lipnicy jest zamówiony bus.

10. W niedzielę, 19 lipca, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

11. Caritas Diecezji Tarnowskiej od kilku lat podczas wakacji zachęca do włączenia się do akcji pn. "Tornister pełen uśmiechu". Zakłady pracy, firmy, wspólnoty działające przy parafii, rodziny pojedynczo lub kilka razem - zabierają pusty plecak z kościoła, by go wyposażyć dla dzieci i taki przynoszą z powrotem, a odbierają je dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących. Zachęcamy do udziału w tej akcji charytatywnej. 13 plecaków jest w pobliżu ołtarza; można je zabrać dzisiaj, w tygodniu lub w następne niedziele.

12. W zakrystii lub kancelarii parafialnej trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbywa się w dniach 17 - 25 sierpnia br. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde kolejne dziecko z domu do kl. VI - 20 zł.

13. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Natomiast przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w rehabilitacji Dominika Szroma z Mielca, któremu pomagaliśmy już parę lat temu, a który ciągle potrzebuje rehabilitacji, ze względu na uszkodzenie kręgosłupa. Dlatego prosi ludzi dobrej woli o pomoc, aby miał szansę na lepsze życie. 14. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wiele ciekawych artykułów. Dla rodzin tygodnik "Źródło", "WPiS", "Nasza Arka"; "Cuda i łaski Boże"; nowy numer "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami o św. Charbelu /Szarbelu/, Bożym Miłosierdziu, wartości czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej. Dla dzieci - wakacyjny "Promyczek Dobra" z płytą. W zakrystii - miesięcznik "Różaniec" ...