XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 LIPCA 2015 R.

1. Syn Boży - "Słowo", które jest życiem i światłością ludzi, przyszło do swoich, a swoi Go nie przyjęli - czytamy już na początku Ewangelii wg św. Jana. W każdym człowieku naznaczonym grzechem jest opór wobec słowa Bożego, każdy z nas należy do ludu o zatwardziałych sercach. Na szczęście Bóg nie zniechęca się i nie opuszcza nas. Jego słowo ciągle próbuje dotrzeć do pustyni naszego wnętrza i przemienić je w ogród tętniący życiem. Niech Duch Święty kruszy nasze serca i otwiera je dla przychodzącego Chrystusa.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; * środa - św. Jana z Dukli, kapł.; * sobota - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zaś po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

4. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych z naszej parafii. Od dzisiaj prosimy ich zgłaszać w zakrystii, a w sobotę od kościoła św. Marcina prosimy nas do nich podwieźć.

5. W niedzielę, 12 lipca, będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

6. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

7. Zostały nadesłane zamówione Ewangelie. Można w zakrystii dokonywać wpłat /koszt - 6 zł za jeden egzemplarz/i je odebrać, starając się mieć Ewangelię przy sobie, by często, a nawet codziennie czytać.

8. Zaczął się okres letni, dlatego chcemy przypomnieć o właściwym stroju do kościoła, stroju skromnym ze względu na miejsce najświętsze na ziemi. Nie krótki strój sportowy czy tym bardziej nie plażowy. Dziewczęta i panie powinny mieć bluzki z krótkim rękawkiem, bez odsłoniętych ramion.

9. Od dnia 12 lipca zaczyna się Tygodniowy Odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. Program Odpustu znajduje się na plakatach w gablotach przy obydwu kościołach. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza wszystkich parafian.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny", w którym jest wieleciekawych artykułów. Dla rodzin tygodnik "Źródło", "WPiS", "Nasza Arka"; nowy numer "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami o św. Charbelu /Szarbelu/, Bożym Miłosierdziu, wartości czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej. Dla dzieci - "Promyczek Dobra".