XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 CZERWCA 2015 R.

1. Syn Boży, który "objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła", okazuje swoją moc nad chorobą i śmiercią. W królestwie Bożym nie będzie już śmierci, choroby, żałoby ani bólu. Jezus nie uzdrawia jednak w sposób cudowny wszystkich chorych. W świetle wiary choroba nie jest bezsensownym przekleństwem, lecz doświadczeniem przeżywanym w łączności z krzyżem Chrystusa, który z narzędzia kaźni uczynił narzędzie naszego zbawienia.

2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą sprawowane: * w kościele św. Marcina o godz. 7.00; * w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00 i 18.00. Składka na tacę jest przeznaczona na świętopietrze. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału we Mszy Św. i modlitwy za papieża Franciszka. Naszą modlitwą obejmujemy Ks. Piotra w Dniu Jego Imienin, wypraszając obfitość Bożych łask na każdy dzień życia i posługi kapłańskiej.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze obchodzić: * czwartek - święto NMP Tuchowskiej; * piątek - święto św. Tomasza Apostoła.

4. W I czwartek - od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, potem wspólny różaniec męskiej Grupy Ligi Świętej, adoracja w ciszy a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Grupę V - Św. Jana Pawła II, zelator - p. Stefania Górowska; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W I piątek - nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

6. W I sobotę - nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, do prowadzenia którego prosimy XVI i XV Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

7. Z racji I piątku i I soboty będzie okazja do spowiedzi świętej: * dzieci i młodzież - czwartek od godz. 17.00; * dorośli - piątek od godz. 17.00.

8. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

9. Jeszcze dziś i jutro przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia na Ewangelię do codziennego korzystania /format kieszonkowy/, w cenie 6 zł.

10. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 9 lipca pod hasłem: "Maryja z nami na drogach nawrócenia". Program Odpustu znajduje się na plakatach w gablotach przy obydwu kościołach. Kustosz sanktuarium z Tuchowa serdecznie zaprasza wszystkich parafian.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" - a w nim m.in. o encyklice papieża na temat ekologii; o akcji ratowniczej w kopalni "Wujek"; prof. Thomas Hilgers, ojciec naprotechnologii, pierwszy lekarz w USA, który stanął do walki z in vitro, antykoncepcją i aborcją. Dla rodzin tygodnik "Źródło" i nowy "WPiS"; nowa "Nasza Arka"; numer specjalny "Miłujcie się" pt. "Nie przegraj miłości" - szczególnie skierowany do młodzieży; dla dzieci - "Promyczek Dobra".

12. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.