XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2015 R.

1. Nasza postawa wobec Boga jest niekiedy, a może często, pełna sprzeczności. Ufamy Mu, ale jakby nie do końca. Bywa, że kiedy doświadczamy trudu i niebezpieczeństwa, myślimy jednocześnie, że Jezus stracił kontrolę nad sytuacją lub, że grożące nam niebezpieczeństwo jest Jezusowi obojętne. Opisana w dzisiejszej Ewangelii sytuacja jest obrazem wielu podobnych z naszego życia. Jesteśmy wezwani, aby do Boga wołać w modlitwie, ale z zaufaniem, składając swoje życie i zmagania w Jego ręce.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * środa - uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; * sobota - NMP Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będzie wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

4. Nabożeństwo do św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Bożego Miłos. będzie w piątek o g. 17.40, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Stanisława.

5. Z okazji zakończenia w piątek roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do udziału w Mszy Św. dziękczynno - błagalnej do kościoła św. Marcina: * Przedszkole i Szkoła Podstawowa - godz. 8.00; * Gimnazjum - godz. 9.00.

6. Z tej racji będzie okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży: * dzieci - środa od godz. 17.00; * młodzież - czwartek od godz. 17.00.

7. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych bierze udział w Mszy Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w kościele w tej parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszczają.

8. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

9. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Caritas będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

10. Jeszcze do najbliższej niedzieli przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia na Ewangelię do codziennego korzystania, w cenie 6 zł /potem w ogólnej sprzedaży będą po 12 zł/. Zachęcamy do posłuchania zachęty papieża Franciszka /z okładki z tyłu Ewangelii ... !!!/.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" {m.in. poradnik dobrego ojca; kiedyś przestępca, a dziś jego książki o Jezusie czyta miliony ludzi na świecie - Alan Ames}. Dla rodzin tygodnik "Źródło" i "WPiS"; nowy numer specjalny "Miłujcie się" pt. "Nie przegraj miłości" - szczególnie skierowany dla młodzieży, tak jak "Wzrastanie", "Droga". Jest nowy"Mały Gość Niedz." z ciekawym notatnikiem na wakacje; "Promyczek Dobra" dla dzieci /z niespodzianką w środku/. W zakrystii można jeszcze nabyć dwie piękne pozycje "Białego Kruka": "Wygaszanie Polski" i "Polsko, uwierz w swoją wielkość" /cena 40 zł za jeden/. Zachęcamy gorąco ... Jeszcze dzisiaj prosimy o pomoc dla Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, aby "Cuda i Łaski Boże", numer z maja, poświęcony Zbawczej Krwi Chrystusa i św. Marii de Mattias, rozprowadzić pośród swoich bliskich i znajomych. Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę można zabrać kilka egzemplarzy tej gazety, spełniając w ten sposób swój apostolski obowiązek, ale i przywilej, by dzielić się wiarą z innymi.

12. Chcemy poinformować, że po ubiegłorocznej kontroli kościoła św. Marcina przez Urząd Ochrony Zabytków z Krakowa, Oddział w Tarnowie, zostaliśmy zobowiązani do usunięcia boazerii drewnianej ze ścian kościoła. Dokonało się to w minionym tygodniu, z wyjątkiem zakrystii, dzięki pracy panów: Władysława Tomery i Stanisława Strzesaka. Naszym zadaniem jest odnowienie polichromii kościoła św. Marcina. Będziemy szukać na to środków z zewnątrz, ale też bardzo prosimy o jakikolwiek ofiary indywidualne czy zbiorowe na renowację naszego gotyckiego kościoła, gdyż we wszystkich projektach potrzebny jest mniejszy czy większy wkład własny. Jak informowaliśmy o tym, w Banku Spółdzielczym Oddział w Gnojniku jest subkonto na odnowienie kościoła św. Marcina. Polecamy się życzliwości i ofiarności Parafian i innych osób.

13. Chcemy też uświadomić o innej ważnej sprawie odnośnie funkcjonowania "Betanii". Wiemy, że jest to budynek z myślą o potrzebach naszej młodzieży, ale żeby go utrzymać służy również na wynajem dla różnych imprez i uroczystości. Wynajmując go zawsze jakaś osoba dorosła bierze za to odpowiedzialność. Najczęściej nie są to imprezy bezalkoholowe. Gdy zdarzają się jakieś ekscesy, odpowiedzialni są za to ci, którzy wynajmują budynek, więc bardzo prosimy nie obarczać takimi rzeczami naszej młodzieży, gdy nie mają z tym nic do czynienia. Bardzo prosimy też dorosłych o zwracanie uwagi, gdyż nieraz na teren "Betanii" wchodzą osoby z zewnątrz /cóż to jest dla młodych np. przeskoczyć ogrodzenie/, aby narozrabiać nie na swoje konto. Położenie budynku jest takie, a nie inne i to też ma swoje plusy i minusy. Liczymy na solidarną postawę dorosłych wobec młodzieży, ale oczywiście nie przymykamy oczu na zło, jeśliby się działo. Raczej pomagajmy i wspierajmy młodych, zachęcając ich przykładem i słowami do dobrego postępowania.