XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 CZERWCA 2015 R.

1. Żyjemy dzisiaj w wielkim pośpiechu, zanurzeni w świat, w którym panuje kult skuteczności i błyskawicznych rezultatów. Bywa, że bezwiednie przenosimy tę mentalność do naszego życia wiary. Ileż to razy ogarnia nas pokusa zniechęcenia, gdy na przykład przychodzimy wciąż z tymi samymi grzechami do sakramentu pokuty? Trzeba uświadomić sobie, że taka logika jest całkowicie obca Ewangelii. Początki dzieł Bozych często są proste i nieefektowne. Ziarno życia Bożego ma swoją dynamikę wzrostu i wydaje owoc w swoim czasie. Dzisiejsze słowo zaprasza nas do gorliwości i wytrwałości.

2. Dziś po Mszach Św. do południa zmiana tajemnic różańcowych ...

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Jolanty zak.; * środa - św. Alberta Chmielowskiego, zak.

4. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała i całej oktawie: * za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom Nowej Wsi, Starej Wsi, Drogi do Lewniowej i KSM; * Liturgicznej Służbie Ołtarza; * OSP z Gnojnika; * noszącym baldachim, feretrony, chorągwie i sztandary; * Dzieciom I - Komunijnym; * dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym; * panu Kościelnemu i Organiście; * oraz tym, którzy przez udział w procesjach dawali świadectwo swej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

5. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany różaniec za wstawiennictwem św. O. Pio, a po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania składajmy przy głównym ołtarzu, abyśmy te intencje powierzali Bogu we wspólnej modlitwie.

6. Nabożeństwo do bł. Karoliny wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia będzie w piątek o godz. 17.40, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

7. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

8. W niedzielę, 21 czerwca, obchodzimy w diecezji Święto Rodziny. Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę do Starego Sącza w niedzielę, 21czerwca. Wyjazd o godz. 8.45 z przystanku przy kościele św. Marcina, a wyjazd ze Starego Sącza ok. godz. 15.00. Koszt 15 zł, dla dzieci do VI kl. włącznie tylko 5 zł. Będą przedstawiciele innych parafii dekanatu brzeskiego. Zapisy w zakrystii do piątku.

9. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym. Natomiast na piątek na godz. 19.30 do Betanii zapraszamy Radę Parafialną i KSM oraz tych ludzi młodych, którym zależy na utrzymaniu Betanii przy parafii.

10. Za tydzień, w trzecią niedzielę czerwca, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

11. Ze względu na pewien porządek na naszym cmentarzu, na zlecenie parafii są wykonywane piwniczki pod nowe groby, gdyż nieraz odległości pomiędzy grobami były bez potrzeby za duże, przez to szybko ubywa miejsca pod groby. Teraz piwniczki będą wykupywane od parafii - nowych grobów nie robimy na własną rękę.

12. Dzisiaj pójdziemy w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Gosprzydowskiej, Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.00, a ok. godz. 16.00 będzie w Gosprzydowej Msza Św. dziękczynno - błagalna, powierzając nasze rodziny i parafię opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania, także dzieci i młodzież ...

13. Od dzisiaj przez dwa tygodnie przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia na Ewangelię do codziennego korzystania, w cenie 6 zł /potem w ogólnej sprzedaży będą po 12 zł/. Zachęcamy do posłuchania zachęty papieża Franciszka ...

14. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., dla rodzin tygodnik "Źródło" i "WPiS", "Miłujcie się", dla młodzieży "Wzrastanie", "Droga" i "Mały Gość Niedz." "Promyczek Dobra" dla dzieci /z niespodzianką w środku/. W zakrystii można jeszcze nabyć dwie piękne pozycje "Białego Kruka": "Wygaszanie Polski" i "Polsko, uwierz w swoją wielkość" /cena 40 zł za jeden/. Zachęcamy gorąco ... Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa przysłały "Cuda i Łaski Boże", numer z maja, poświęcony Zbawczej Krwi Chrystusa i św. Marii de Mattias, której mamy relikwie z gorącą prośbą, abyśmy rozprowadzili tę gazetę pośród swoich bliskich, by rozpowszechnić nabożeństwo do Krwi Chrystusa oraz wzywać wstawiennictwa ich Patronki w naszych potrzebach. Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę można zabrać dwa lub kilka egzemplarzy tej gazety i spełnić w ten sposób swój apostolski obowiązek dzielenia się wiarą z innymi.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
 
21 VI  - Róża Św. Faustyny;
28 VI  - Róża Św. Barbary;
29 VI {g. 9.30} - Róża Św. Bernadetty;
 5 VII  - Róża Św. Józefa;
12 VII  - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus.