X NIEDZIELA ZWYKŁA - 07 CZERWCA 2015 R.

1. Słowo Boże stawia przed nami z jednej strony grozę grzechu, z drugiej zaś jeszcze większą potęgę Boga, który pokonuje mocarza, jakim jest szatan i pozbawia go łupu, którym my jesteśmy. Ciągle mamy być świadomi tego, że w naszym życiu, czy chcemy tego, czy nie, trwa walka duchowa, a sztan jest przeciwnikiem, którego nigdy nie wolno lekceważyć. W tej walce jednak Bóg jest po naszej stronie, dlatego choć nie lekceważymy przeciwnika, nie wyolbrzymiamy też jego potęgi. Biorąc udział w Eucharystii, która jest celebracją Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią, przyjmując słowo Boże i Ciało Chrystusa bierzemy do ręki skuteczną broń przeciw zakusom złego ducha.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Jadwigi Królowej; * środa - bł. Bogumiła, bpa; * czwartek - św. Barnaby, Apostoła; * piątek - uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa; * sobota - Niepokalanego Serca NMP.

3. Podczas oktawy Bożego Ciała odbywają się procesje eucharystyczne: * dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00; * w dni powszednie: po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina, po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała.

4. W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W czwartek od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa dla męskiej Grupy "Ligi Świętej", a od godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiana Koronka do Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Grupę IV - Św. Franciszka Ksawerego, zelator p. Władysława Bugajska. Po procesji zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

6. W piątek, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa będą także procesje eucharyst. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.

7. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP przypada Dzień Fatimski. Msza Św. z procesją różańcową będzie sprawowana o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału ze świecami, a do prowadzenia różańca prosimy X i IX Grupę "Czerwonego Różańca" /rozważania w zakrystii/. Figurę Pani Fatimskiej poniosą: przy I i V dziesiątku - X i IX Grupa Czerwonego Różańca; przy drugim - matki; przy trzecim - ojcowie i przy czwartym - młodzież.

8. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Tarnowa, do kościoła pw. Bł. Karoliny Kózka, na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, w sobotę - 13 czerwca. Wyjazd o godz. 8.45, a powrót po zakończonej Mszy Św. o godz. 11.00. Koszt ok. 13 zł, zapisy w zakrystii. Jak byliśmy na rozpoczęcie peregrynacji w Starym Sączu, tak wybierzmy się na jej zakończenie jako nasze dziękczynienie ...

10. Prosimy do udziału w Mszy Św. i procesji eucharystycznej młodzież z gimnazjum: * wtorek - klasy pierwsze; * środa - klasy drugie. Prosimy także ich rodziców. Młodzież klas drugich gimnazjum będzie mieć w środę po zakończonej procesji, w kościele, egzamin przed bierzmowaniem.

11. Dzieci, które zgłosiły sie na wyjazd do Kobylanki k/Gorlic w dn.13-14 czerwca, będą mieć spotkanie we wtorek o godz. 17.30 w sali k/zakrystii. Dziś można się jeszcze dopisać.

12. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym.

13. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

14. Za tydzień w niedzielę będziemy w naszej wspólnocie parafialnej obchodzić Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Ryszarda Podstołowicza, który dokładnie dnia 2 czerwca miał rocznicę swoich święceń kapłańskich. Dziękując za Jego częstą obecność i pomoc w naszej parafii, chcemy cieszyć się Jego Srebrnym Jubileuszem i wypraszać u Boga hojne łaski i opiekę Matki Najśw. na dalsze lata Jego życia i posługi kapłańskiej.

15. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w miesiącu marcu i kwietniu wyniosły: * od rodzin z III niedzieli marca - 12.320,00 zł; * składka z I niedzieli marca - 2.110,00 zł; * od rodzin z III niedzieli kwietnia - 11.560,00 zł; * składka z I niedzieli kwietnia - 2.640,00 zł; * składki przy ślubach i pogrzebach - 1.310,00 zł; oraz ofiara od jednej rodziny z parafii na renowację kościoła św. Marcina - 2.000,00 zł.

16. W niedzielę, 14 czerwca, pójdziemy w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Gosprzydowskiej, jak to nasza parafia czyni od ponad 150 lat. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 15.00, a po dojściu ok. godz. 16.00 będzie w Gosprzydowej Msza Św. dziękczynno - błagalna, powierzając nasze rodziny i parafię opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania, także dzieci i młodzież ...

17. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ..., dla rodzin tygodnik "Źródło" i "WPiS", "Miłujcie się", dla młodzieży "Wzrastanie", "Droga" i "Mały Gość Niedz." "Promyczek Dobra" dla dzieci /z niespodzianką w środku/. W zakrystii można ciągle nabyć dwie piękne pozycje "Białego Kruka": "Wygaszanie Polski" i "Polsko, uwierz w swoją wielkość" /cena 40 zł za każdy - największy z możliwych rabatów/. Zachęcamy gorąco ...