NIEDZIELA UROCZYSTOSC TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 31 MAJA 2015 R.

1. W Nowym Testamencie Pan Bóg objawia się jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Trudno jest to pojąć. Gdy uczniowie po zesłaniu Ducha Świętego wyruszyli, by głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu i chrzcić w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, nieśli tę niepojętą tajemnicę, która od początku rozpalała umysły. Dziś, choć znamy już definicje soborów, nadal wymyka się ona ludzkiemu pojmowaniu. Jesteśmy zaproszeni, aby na nowo się w nią zanurzyć.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Justyna, męcz.; jest to Dzień Dziecka; * środa - św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; * piątek - św. Bonifacego, bpa i męcz.

3. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa Pana, czyli tzw. Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane jak w niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy przygotować ołtarze, asysty, sztandary, feretrony, chorągwie. Prosimy dzieci I-Komunijne, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia. OSP z Gnojnika prosimy o zabezpieczenie przejścia przez drogę główną. A wszystkich parafian prosimy o liczny udział w uroczystości Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Składka na tacę w Boże Ciało jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. W uroczystość Bożego Ciała na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić 10 Rocznicę Święceń Kapłańskich Ks. Piotra Bober. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Piotra oraz do radości i dziękczynienia Bogu za dar Jego kapłaństwa.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała będą odbywać się procesje eucharystyczne: * w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w nowej świątyni; * w dni powszednie: po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina, po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

6. Zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i spotkanie modlitewne Grupy Ligii Świętej będzie w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

7. W tym tygodniu przypadają: * I piątek - nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa będzie złączone z procesją rano i wieczorem; ofiarami wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy XVIII i XVII Różę Matek /rozważania będą w zakrystii do odebrania/.

8. Spowiedź św. będzie w innym porządku niż zwykle: * środa od godz. 16.30 - dla dzieci i młodzieży; * piątek od godz. 16.30 - dla dorosłych.

9. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

10. Organizujemy pielgrzymkę do Tarnowa, do kościoła pw. Bł. Karoliny Kózka, na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, w sobotę - 13 czerwca. Wyjazd o godz. 8.30, a powrót po zakończonej Mszy Św. o godz. 11.00. Koszt ok. 13 zł, zapisy w zakrystii. Jak byliśmy na rozpoczęcie peregrynacji w Starym Sączu, tak wybierzmy się na jej zakończenie jako nasze dziękczynienie. 11. W niedzielę - 7 czerwca składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

12. Dzieci od III klasy szkoły podstawowej mogą zgłaszać sie na wyjazd do Kobylanki k/Gorlic w dn. 13 - 14 czerwca ...

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła: "Gość Niedzielny" ... "Cuda i Łaski Boże", które przybliża postać św. Marii de Mattias, dwumiesięcznik "Miłujcie się" i dla rodzin tygodnik "Źródło" i "WPiS", dla młodzieży "Wzrastanie" i "Droga" ... Jest "Mały Gość Niedz." i jeszcze "Dominik" z płytą dla klas II oraz nowy "Promyczek Dobra" dla dzieci /z niespodzianką w środku/. W zakrystii można jeszcze nabyć dwie piękne pozycje "Białego Kruka": "Wygaszanie Polski" i "Polsko, uwierz w swoją wielkość" /cena 40 zł za każdy - największy z możliwych rabatów/. Zachęcamy gorąco ...