NIEDZIELA UROCZYSTOSC ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 24 MAJA 2015 R.

1. W Dzień Pięćdziesiątnicy przeżywamy Zesłanie Ducha Świętego, przez którego Jezus działa dzisiaj w swoim Kościele. Duch Święty, jak dusza w ludzkim ciele, ożywia wspólnotę Kościoła i ciągle obdarza ją darami i charyzmatami, którymi mamy służyć innym ludziom. Dziś jest okazja do wdzięczności Bogu za sakrament Bierzmowania i szansa na mocniejsze i bardziej wierne otwarcie się na wszelkie natchnienia i łaski, które w obfitości chce dawać Duch Święty.

2. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt przypada święto Maryi Matki Kościoła. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 10.00 i 18.00. Składka na tacę będzie na cele charytatywne. W miarę możliwości zachęcamy do udziału w Mszy Św.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze obchodzić: * wtorek - św. Filipa Neri, kapł.; * czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; * piątek - św. Urszuli ledóchowskiej, zakonnicy.

4. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Michała Arch., wspólnie prosząc Boga o skuteczną obronę przed działaniem złego ducha. Zapraszamy na chwile adoracji i do wspólnej modlitwy.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej - już ostatni tydzień - w dni powszednie są po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i zaraz potem jest Msza Św. Przychodzących wcześniej na wieczorne nabożeństwo prosimy o wspólne odmawianie różańca, z wyjątkiem czwartku, a w piątek i niedzielę -Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tej wspólnej modlitwie polecajmy wszystkich Parafian.

6. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym dzieci z IV klasy szkoły podstawowej - w piątek. W piątek po zakończonym nabożeństwie będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława Kazimierczyka.

7. Ojcowie, mężczyźni oraz chłopcy mogą ciągle zgłaszać się do Grupy Ligi Świętej.

8. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. W szczególny sposób pamiętajmy o naszych drogich mamach, dziękując im za miłość i wszelkie dobro. Mamy aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM i KSM zapraszamy serdecznie na wieczorne nabożeństwo.

9. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

10. Młodzież KSM-u wraz z ks. Piotrem poprowadzi nabożeństwo majowe w piątek, 29 maja, o godz. 20.00 koło domu pana Stanisława Marecika na Wisowej. Zapraszamy mieszkańców z pobliskich domów.

11. Pielgrzymka dzieci I-Komunijnych wraz z rodzicami do Zakopanego, Ludźmierza i Pasierbca będzie w najbliższą sobotę, 30 maja. Wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 6.30. Dzieci zabierają stroje I-Komunijne na Mszę Św. w Zakopanem.

12. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała: * I ołtarz /przy zakrystii nowego kościoła/ - Nowa Wieś; * II ołtarz /po wyjściu z parku lub przy spichlerzu/ - Stara Wieś; * III ołtarz /przy "Betanii"/ - KSM; * IV ołtarz /przy kościele św. Marcina/ - Droga do Lewniowej.

13. Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Liczy się każdy głos. Bądźmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Ojczyzny, głosując zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Nie popełniajmy poważnego grzechu zaniedbania i obojętności.

14. Publiczne Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Gnojniku w czwartek, 28 maja, będzie obchodzić swoje święto. Msza Św. na rozpoczęcie uroczystości będzie w kościele św. Marcina o godz. 9.00. Rodziców młodzieży gimnazjalnej zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii.

15. Kilku aspirantów, którzy przygotowywali się do służby liturgicznej przy ołtarzu, zostanie przyjętych do grona ministrantów w niedzielę, 31 maja, na Mszy Św. o godz. 11.00.

16. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. obrazek z modlitwą do św. Rity - świętej od spraw beznadziejnych oraz o tym, jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę; cykl o nieznanym Bogu czyli o Duchu Świętym, a także o nowych grupach "czerwonego różańca" w Kaninie k/Limanowej. Polecamy "Cuda i Łaski Boże", które przybliża postać św. Marii de Mattias (mamy jej relikwie, związana z "czerwonym różańcem", artykuł o Gnojniku). Dwumiesięcznik "Miłujcie się" i dla rodzin tygodnik "Źródło" i nowy "WPiS". Jest nowy "Mały Gość Niedz." i w nim oprócz dekoracji na Boże Ciało, córka Asii Bibi, aresztowanej za wiarę chrześcijanki z Pakistanu opowiada o swojej mamie i przeżyciach całej rodziny, jak też o Eucharystycznym Ruchu Młodych zapoczątkowanym przez św. Urszulę Ledóchowską. jest jeszcze "Dominik" z płytą dla klas II, "Promyczek Dobra" dla dzieci. W zakrystii można nabyć dwie piękne pozycje "Białego Kruka": "Wygaszanie Polski" i "Polsko, uwierz w swoją wielkość" /cena 40 zł za każdy, to największy z możliwych rabatów/. Można z nich zaczerpnąć tak wiele prawdziwych wiadomości o czasach nam współczesnych w Polsce, czego nie dowiemy się ze środków przekazu, które przez manipulację zakłamują rzeczywistość, w której żyjemy. Zachęcamy gorąco ...