VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 MAJA 2015 R.

1. Wniebowstąpienie naszego Pana jest wydarzeniem radosnym, bo jest wywyższeniem ludzkiej natury. Chrześcijanin zwraca swe serce dalej niż sprawy tego świata, bo wie, że prawdziwą ojczyzną jest niebo, gdzie mamy zamieszkać z duszą i ciałem. Matka Boża w objawieniach w Fatimie w 1917 roku przypomniała nam o niebie i przez swoje orędzia wzywa nas, abyśmy także innym, zwłaszcza grzesznikom pomogli osiągnąć niebo. Wpatrujmy się w niebo i trzymajmy się Maryi, naszej Matki, zdążając wytrwale i ufnie przez ziemskie trudy do domu Ojca, gdzie Jezus przygotował nam mieszkanie i czeka na każdego z nas.

2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania. Złączona jest ona z codziennym nabożeństwem majowym.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy w piątek obchodzić wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy.

4. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. O. Pio. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania prosimy składać przy głównym ołtarzu, abyśmy mogli wspólnie prosić Boga w naszych ważnych intencjach. Zapraszamy na chwile adoracji i do wspólnej modlitwy.

5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i zaraz potem jest Msza Św. Przychodzących wcześniej na wieczorne nabożeństwo prosimy o wspólne odmawianie różańca, z wyjątkiem czwartku, a w piątek i niedzielę - Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tej wspólnej modlitwie polecajmy wszystkich Parafian, jak również najbliższe wybory prezydenckie, prosząc o światło i moc Ducha Świętego dla Polaków, zwłaszcza wierzących, którzy stanowią zdecydowaną większość w naszym narodzie, o wybór Prezydenta uznającego wartości chrześcijańskie, które zapewnią pomyślny rozwój RP dzięki błogosławieństwu Bożemu i wstawiennictwu Maryi, Królowej Polski.

6. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci z klasy trzeciej będzie w niedzielę, 24 maja, na Mszy Św. o godz. 11.00. Próba przed uroczystością Rocznicy będzie w piątek o godz. 16.30, a po próbie będzie okazja do spowiedzi.

7. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym: * dzieci z V klas szkoły podstawowej - w poniedziałek; * młodzież z I klas gimnazjum - we wtorek; * młodzież z II klas gimnazjum - w środę; * dzieci z VI klas szkoły podstawowej - w piątek.

8. Ojcowie, mężczyźni oraz chłopcy mogą ciągle zgłaszać się do Grupy Ligi Świętej.

9. Z racji Odpustu zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowym kościele będzie w niedzielę, 24 maja. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

10. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

11. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Caritas będzie po nabożeństwie wieczornym we wtorek.

12. Młodzież KSM-u wraz z ks. Piotrem poprowadzi nabożeństwo majowe w piątek, 22 maja, o godz. 20.00 koło domu rodziny Józefa i Anieli Styrnów w Potoczkach. Zapraszamy mieszkańców z pobliskich domów.

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o niezwykłym filmie "Apartament" o św. Janie Pawle II; porównanie kandydatów na prezydenta w sprawach światopoglądowych, gospodarczych i społecznych; o nieznanym Bogu czyli o Duchu Świętym. Polecamy "Cuda i Łaski Boże", które przybliża postać św. Marii de Mattias (mamy jej relikwie, związana z "czerwonym różańcem", artykuł o Gnojniku). Dwumiesięcznik "Miłujcie się" i dla rodzin tygodnik "Źródło". "Dominik" z płytą dla klas II, "Promyczek Dobra" dla dzieci. Zachęcamy ...