VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 MAJA 2015 R.

1. "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością" - pisze św. Jan Apostoł. Poznanie Boga to nie wiedza teoretyczna. Św. Jan Apostoł poznanie Boga czerpał bezpośrednio z Serca Jezusa. Chrystus pragnie, abyśmy i my w ten sposób Go poznali, dlatego zaprasza nas na Eucharystię. Takie poznanie Jezusa przekłada się bowiem na miłość w życiu codziennym.

2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o g. 7.00 i 9.00 /też dzieci i młodzież/. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11.00 przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. 26 dzieci. Zarówno Dzieci I-komunijne jak i ich Rodziny ogarnijmy naszą gorącą modlitwą. Dzieci te rozpoczynają tzw. "Biały Tydzień", uczestnicząc od poniedziałku do soboty w nabożeństwie wieczornym o godz. 18.00.

3. Dziś też w naszych modlitwach prośmy o odpowiedzialny, zgodny z wartościami chrześcijańskimi, wybór Prezydenta RP.

4. Przy kościele są dzisiaj w całej Polsce zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Jest to prośba papieża Franciszka, Biskupa naszej diecezji wraz z Caritas Diecezji Tarnowskiej. W miarę możliwości pośpieszmy z pomocą tysiącom poszkodowanych w katakliźmie.

5. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: * środa - Matki Bożej Fatimskiej; * czwartek - św. Macieja Apostoła; * sobota - św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz., Patrona Polski.

6. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym będą procesje błagalne do krzyży: * poniedziałek - przy kościele św. Marcina; * wtorek - przy domu rodziny Marcinków w Centrum;

7. Środa - ze względu na Nabożeństwo Fatimskie procesja rozpocznie się o godz. 17.30 z nowego kościoła do krzyża obok kościoła, a po niej będzie Msza Święta, nabożeństwo majowe i Fatimska Procesja Różańcowa. Do prowadzenia różańca prosimy XII i XI Grupę "czerwonego różańca" /rozważania w zakrystii/. Do niesienia figury Pani Fatimskiej prosimy: przy I i V dziesiątku - XI i XII Grupę "czerwonego różańca"; przy drugim i czwartym - rodzice dzieci I-komunijnych; przy trzecim - młodzież. Zapraszamy do licznego udziału w pierwszym tego roku Nabożeństwie Fatimskim. Prosimy przynieść świece.

8. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

9. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i zaraz potem jest Msza Św. W czwartki jest inny porządek /ze względu na adorację/. Przychodzących wcześniej na wieczorne nabożeństwo prosimy o wspólne odmawianie różańca, z wyjątkiem czwartku, a w piątek i niedzielę - Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tej wspólnej modlitwie polecajmy wszystkich Parafian.

10. Ojcowie, mężczyźni oraz chłopcy mogą ciągle zgłaszać się do Grupy Ligi Świętej.

11. W piątek po Mszy Św. wieczornej rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Wszystkie Msze Św. będą sprawowane w nowym kościele /także o g. 7.00 !/. Suma Odpustowa o godz. 11.00 na którą zapraszamy Parafian i Gości oraz wszystkie asysty: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, noszących baldachim, sztandary, chorągwie i feretrony; zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzieci do dzwonienia oraz dzieci I- komunijne. Sumie będzie przewodniczył i od rana głosił kazania ks. Piotr Grzanka, Wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. W Odpust przypada akurat składka w całej diecezji na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z racji Odpustu zbiórka ofiar w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowym kościele będzie w tym miesiącu przesunięta o tydzień później, czyli na niedzielę, 24 maja. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

13. Serdeczne Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej i innym osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy plewieniu klombów z kwiatami i krzewami na parkingu przykościelnym oraz za koszenie trawy. Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodziców dzieci I-komunijnych za dar ołtarza - ofiarę 1.000,00 zł na cele związane z nowym kościołem.

14. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

15. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie po nabożeństwie wieczornym w czwartek.

16. Młodzież KSM-u wraz z ks. Piotrem poprowadzi nabożeństwo majowe w piątek, 15 maja, o godz. 20.00, przy domu rodziny Siepierowskich nad Centrum Kultury. Zapraszamy mieszkańców z pobliskich domów.

17. W najbliższą sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych i starszych osób z naszej parafii, aby ich przygotować do przeżycia Odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wyjazd od godz. 11.00 od kościoła św. Marcina. Prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i nas w sobotę podwieźć do nich.

18. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o Nicku Vujicicu, charyzmatycznym mówcy, który urodził się bez rąk i nóg, a odwiedził ostatnio Polskę; jak pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży - największej imprezy w historii Rzeczypospolitej. Polecamy dwumiesięcznik "Miłujcie się" . Jest "Dominik" z płytą dla klas II, nowy "Promyczek Dobra" dla dzieci. Miesięcznik "Różaniec" dla róż różańcowych. Zachęcamy ...

*********

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:
 
 
17 V  - Róża Św. Łucji;
24 V  - Róża Św. Agnieszki;
25 V {godz. 9.30} - Róża Św. Rozalii;
31 V  - Róża Św. O. Pio;
 4 VI  - Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
 7 VI  - Róża Św. Marii Magdaleny;
14 VI - Róża Św. Szymona z Lipnicy.