IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 03 MAJA 2015 R.

1. Każdy z nas w duchowym rozwoju potrzebuje Bożej pomocy, Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko Jezus jest nam w stanie dać to wszystko, czego potrzebujemy do prawidłowego rozwoju. Przychodzimy na Eucharystię, do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne łaski, tak bardzo niezbędne w drodze do zbawienia.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: * środa - święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba; * piątek - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.

3. W I czwartek już o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, na którą zapraszamy też mężczyzn należących do Ligii Świętej. Po wystawieniu Najśw. Sakramentu będą się modlić na różańcu, potem chwila adoracji w ciszy, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie odmawiać Koronkę do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Grupę III - Św. Marcina, zelator p. Katarzyna Gnyla; będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii; po Mszy Św. - zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i zaraz potem jest Msza Św. W czwartki jest inny porządek /ze względu na adorację/. Przychodzących wcześniej na wieczorne nabożeństwo prosimy o wspólne odmawianie różańca, z wyjątkiem czwartku, a w piątek i niedzielę - Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tej wspólnej modlitwie polecajmy wszystkich Parafian.

5. Katolickich ojców, a także pozostałych mężczyzn oraz chłopców od klasy trzeciej szkoły podstawowej zachęcamy w dalszym ciągu do zgłaszania się do tzw. Ligi Świętej /albo do p. Józefa Kałuży albo do ks. proboszcza/.

6. Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Św. będą we wtorek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.15. I Spowiedź św. dla dzieci z klas drugich będzie w sobotę od godz. 9.30. Rodziny dzieci I Komunijnych zachęcamy do spowiedzi w ciągu tygodnia przed nabożeństwem wieczornym. Uroczystość I Komunii Św. będzie w naszej parafii w niedzielę, 10 maja, na Mszy Św. o godz. 11.00. Prosimy ją zostawić dla zainteresowanych I Komunią Świętą.

7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień w niedzielę: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 9.00 /wyjątkowo/.

8. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej będzie w naszej parafii w niedzielę 17 maja.

9. Prosimy się zgłaszać w zakrystii na pielgrzymkę do Szczepanowa w środę, 6 maja. Wyjazd od kościoła św. Marcina o godz. 16.30, a powrót po zakończonym nabożeństwie, ok. godz. 19.30 - 20.00. Koszt ok. 10 zł.

10. 70 rocznica zakończenia II wojny światowej przypadająca dn. 8 maja, jest okazją do modlitwy za ofiary wojny oraz z prośbą o pokój. Dlatego też w piatek o godz. 17.30 odprawimy w tej intencji Drogę Krzyżową i będziemy modlić się podczas Mszy Św. o godz. 18.00, a także nabożeństwa majowego.

11. Zachęcamy do udziału w 8-dniowych Pielgrzymkach do Medjugorje. Bliższe informacje i ewentualne zapisy w zakrystii.

12. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym, a dla Rycerstwa Niepokalanej we czwartek.

13. Młodzież KSM-u poprowadzi nabożeństwo majowe w piątek, 8 maja, o godz. 20.00, przy krzyżu, przy Drodze do Lewniowej, naprzeciw rodziny Eugeniusza i Cecylii Strzesak.

14. Na stronie internetowej naszej parafii w aktualnościach można obejrzeć 12 min. film pt. "Polsko, uwierz w swoją wielkość", w nawiązaniu do książki, którą pod tym tytułem ostatnio wydał "Biały Kruk". Znajdziemy tam ważne i głębokie myśli, jak choćby ta: "Polska, nasza Ojczyzna, to nie własność tej czy innej partii, nie obiekt eksperymentów, nieprzemyślanych decyzji, zawłaszczania i manipulowania".

15. Za tydzień już wybory prezydenckie. Podstawowym obowiązkiem każdego Polaka jest pójść na wybory i zagłosować zgodnie z sumieniem, jak też z wartościami, reprezentowanymi przez kandydata, które nie sprzeciwiają się Prawu Bożemu, zasadom moralnym i nauce Kościoła. W przeciwnym razie staję się także odpowiedzialny za zło, które będzie się dokonywać przez niemoralne decyzje i prawa, zwłaszcza przeciw życiu od poczęcia, małżeństwu, rodzinie, jak choćby ostatnie decyzje za in vitro czy konwencją antyprzemocową. Zaniedbanie obowiązku udziału w wyborach jest również grzechem. Bądźmy odpowiedzialni za przyszłość Ojczyzny, liczy się każdy głos.

16. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. pierwsza w Polsce rozmowa z mężem i córką Asi Bibii, chrześcijanki od 6 lat więzionej w celi i czekającej na karę śmierci; o emigrantach przybywających do brzegów Europy, z których wielu ginie w Morzu Śródziemnym. Polecamy dwumiesięcznik "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i ciekawymi artykułami oraz "Mały Gość Niedz." z planszą o Matce Bożej z Guadalupe na nabożeństwa majowe. Jest nowy "Dominik" z płytą dla klas II, nowa "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej". Zachęcamy ...