IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 KWIETNIA 2015 R.

1. Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania daje nam taką okazję. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo". Mamy okazję prosić dobrego Boga i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o ludzi powierzonych ich trosce pasterskiej. Te intencje powierzajmy Bogu podczas Mszy Św. oraz w naszych osobistych i rodzinnych modlitwach.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: * środa - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dokt. Kośc., Patronki Europy; * piątek - św. Józefa Rzemieślnika; Święto Pracy.

3. Zaś w sobotę, 2 maja, będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej - o godz. 10.00 i 17.00. Składka na tacę będzie na cele charytatywne, a w niedzielę - 3 maja, na dalsze prace przy nowej świątyni.

4. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie się modlić Koronką do Św. Michała Archanioła, polecając się opiece i wstawiennictwu świętych Aniołów.

5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej rozpoczną się w czwartek, 30 kwietnia. W dni powszednie będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i zaraz potem będzie Msza Św. W czwartki, ze względu na adorację przed Mszą Św., nabożeństwo majowe będzie najpierw, a po nim Msza Św.

6. W tym tygodniu przypadają: * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 16.00, potem nabożeństwo majowe i ok. godz. 17.00 Msza Św.; do prowadzenia różańca prosimy III, II i I Różę Matek.

7. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca będzie według zwykłego porządku: * dla dzieci - środa od godz. 17.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 17.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 17.00.

8. Przypominamy, że KSM wraz z ks. Piotrem zapraszają Seniorów naszej parafii na Spotkanie Wielkanocne w Betanii, dzisiaj o g. 15.00. Zachęcamy gorąco Seniorów do udziału w tym spotkaniu, a ich bliskich prosimy o umożliwienie im tego.

9. Katolickich ojców, a także pozostałych mężczyzn oraz chłopców po I Komunii Św., zachęcamy do zgłaszania się do tzw. Ligi Świętej, która powstając w wielu parafiach ma jednoczyć poprzez braterstwo i modlitwę, zwłaszcza różańcową, częstą Komunię Św., regularną spowiedź, comiesięczną adorację Najśw. Sakramentu - wszystko po to, aby skutecznie pokonywać zagrożenia, które dzisiaj tak mocno atakują nasze rodziny, młodzież i dzieci oraz wspólnotę Kościoła. Fundamentem obecności mężczyzn w Lidze Świętej jest pragnienie i podejmowany w tym celu wysiłek, aby trwać jak najczęściej w łasce Bożej. Prosimy się zgłaszać do p. Józefa Kałuży lub do ks. proboszcza.

10. Próba spowiedzi dla dzieci z klas drugich szkoły podstawowej będzie jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w nowym kościele. Prosimy też rodziców.

11. Na piątek, 1 maja, jest udzielona dyspensa i można spożywać pokarmy mięsne.

12. Odpust w Lewniowej na uroczystość Królowej Polski jest w sobotę - 2 maja, a w Uszwi, na św. Floriana - w niedzielę, 3 maja. Na dni 2 i 3 maja prosimy o wywieszenie flag biało - czerwonych.

13. Pielgrzymki do Medjugorje na 8 dni, to tylko 450 zł i 140 euro. Najbliższe terminy: na rocznicę objawień: 20 - 27 czerwca; 18 - 25 lipca i na Festiwal Młodych: 30.07 - 7.08 i jeszcze: 17 - 24 sierpnia; 5 - 12 września i 26.09 - 3.10 br. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje u ks. proboszcza.

14. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" są m.in. zdjęcia Jana Pawła II z wycieczek górskich, których do tej pory nikt nie oglądał; świadectwo nawróconego na chrześcijaństwo muzułmanina; rozmowa z prof. Skalskim, kardiochirurgiem, który uratował życie sześciu tysiącom dzieci. Polecamy też dwumiesięcznik "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i ciekawymi artykułami oraz "Mały Gość Niedz." z planszą o Matce Bożej z Guadalupe na nabożeństwa majowe. W zakrystii można zakupić film fabularny na DVD pt. "Karolina", który jest inspirowany życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózkówny. Przesłaniem filmu jest pytanie: czy jest coś ... za co oddałbyś życie? ... Cena promocyjna dla parafii to 22 zł, a w sklepach jest po 35 zł. Zachęcamy ...