III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 20 KWIETNIA 2015 R.

1. Główną przyczyną zła na świecie jest nierozpoznanie prawdy i dawanie posłuchu kłamstwu. Grzech zawsze jawi się człowiekowi pod pozorem szczęścia czy też sprawiedliwości. Pierwsi rodzice sprzeniewierzają się Bogu, bo zostają oszukani przez węża. Podobnie za namową faryzeuszy tłum skazuje na śmierć Jezusa, Dawcę życia i ułaskawia zabójcę Barabasza. W ocenie Apostołów ta jawna niesprawiedli- wość jest owocem nieświadomości. Jedynym sposobem na wyjście z zakłamania jest nawrócenie. Patrząc na Tego, którego ukrzyżowaliśmy, możemy poznać prawdę. Jest nią miłość, którą Chrysus daje nam poznać, wydobywając nas z ciemności zła.

2. Rozpoczynający się dzisiaj VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny niech będzie dla nas wezwaniem do bardziej częstego czytania i rozważania Pisma Świętego, które jest żywym, aktualnym i skutecznym słowem Boga dla naszego życia.

3. W tym tygodniu w liturgii przypadają: * czwartek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego Patrona Polski; * piątek - wspomnienie św. Jerzego, męcz.; * sobota - święto św. Marka, Ewangelisty.

4. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy Św.będzie ucałowanie jego relikwii.

5. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z modlitwami do Bożego Miłosierdzia będzie w piątek o godz. 17.40. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława.

6. Młodzież z I klas gimnazjum prosimy na spotkanie do kościoła w środę na Mszę Św. o godz. 18.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a drugie klasy gimnazjum prosimy w piątek na godz. 17.40 do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej. Zarówno w środę jak i w piątek prosimy o obecność ich rodziców.

7. W najbliższą niedzielę, która w naszej diecezji jest obchodzona jako Niedziela Kapłańska, składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Młodzież z KSM-u wraz z ks. Piotrem zapraszają Seniorów naszej parafii na Spotkanie Wielkanocne w Betanii, w niedzielę - 26 kwietnia o g. 15.00. Zachęcamy gorąco Seniorów do udziału w tym spotkaniu i prosimy ich bliskich o podwiezienie do Betanii na godz. 15.00.

9. Liga Święta w duchu Maryjnej rycerskości, pod patronatem Matki Bożej z Guadalupe i św. Józefa, jest wezwaniem, zaproszeniem dla katolickich ojców, a także pozostałych mężczyzn i nawet chłopców do zjednoczenia się w modlitwie i braterstwie, aby stawać do codziennej duchowej walki z różnymi zagrożeniami, które dzisiaj atakują Kościół, rodziny i młodzież. Celem Świętej Ligi jest przeciwstawianie się złu poprzez trwanie w łasce Bożej - dzięki regularnej spowiedzi, częstej Komunii Św., modlitwie różańcowej, raz w miesiącu adoracji Najśw. Sakramentu. Dodatkową ochroną ma być poświęcenie się Najśw. Sercu Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i najczystszemu Sercu św. Józefa. Liga Święta została publiczne rozpoczęta dn. 7 marca 2015 r. przez kardynała Raymonda Leo Burke ze USA, na 444-lecie pierwszej Ligi Światowej, utworzonej przez papieża Piusa V w 1571 roku, a jej efektem była zwycięska bitwa pod Lepanto, dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej. Zwracamy się z gorącym apelem do ojców, mężczyzn i chłopców naszej parafii o włączenie się do Ligi Świętej. Myślę, że w niejednym męskim czy chłopięcym sercu jest pragnienie większej bliskości z Bogiem i chodzenia na co dzień w zbroi duchowej, aby skutecznie przeciwwstawiać się złu. Chętni mogą zgłaszać się do mnie lub do pana Józefa Kałuży. Miesięczna wspólna modlitwa przed Najśw. Sakr. będzie odbywać się w I czwartki od godz. 16.30 /różaniec i modlitwa w ciszy/.

10. Pielgrzymki do Medjugorje na 8 dni, to tylko 450 zł i 140 euro. Najbliższe terminy: 26.04 - 3.05 /jeszcze kilka wolnych miejsc/; na rocznicę objawień: 20 - 27 czerwca; 4 - 11 lipca; 18 - 25 lipca i na Festiwal Młodych: 30.07 - 7.08 i jeszcze: 17 - 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje u ks. proboszcza.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. nawoływanie wybitnych genetyków i biochemików do wstrzymania prac nad programowaniem ludzi; o mało znanej Trzeciej Osobie Trójcy Świętej - Duchu Świętym; piękne świadectwo o uzdrowieniu Hani Kula, czy też o ludziach, którzy stracili wszystko, a nie wyparli się wiary. Spośród innych czasopism polecamy szczególnie dwumiesięcznik "Miłujcie się" z pięknymi świadectwami i ciekawymi artykułami.