II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 13 KWIETNIA 2015 R.

1. Głoszenie zmartwychwstania Chrystusa zawsze zyskuje na wiarygodności, jeśli jest poparte świadectwem życia. Apostoł Jezusowego miłosierdzia nie tylko ma głosić Boże przebaczenie, ale też uczynić z miłosierdzia regułę swego postępowania. Nie tylko znaki i przepowiadanie z mocą wyjaśniają sens zwycięstwa Jezusa nad śmiercią, ale także styl życia wspólnoty. Zmartwychwstanie jest nową "formą życia", w której miłość do Boga i bliźniego osiąga swoją pełnię. Tam, gdzie miłość zwycięża nad egoizmem i braterstwo nad podziałami, już teraz jest obecne królestwo Boże.

2. Zmiana tajemnic różańcowych ...

3. Dziś po Mszy Św. przed wejściem do kościoła młodzież KSM-u przeprowadza konkurs charytatywny przygotowany przez Parafialny Oddz. Caritas. Koszt cegiełki - 5 zł. Wiele atrakcyjnych nagród: książki, albumy, bajki, zabawki ... Zachęcamy do skorzystania ...

4. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie się modlić przez wstawiennictwo św. O. Pio. Prośby i podziękowania prosimy składać przy ołtarzu i zapraszamy do modlitwy w naszych ważnych intencjach, także za chorych, cierpiących, za zniewolonych alkoholizmem i innymi nałogami. Po Mszy Św. - ucałowanie relikwii św. O. Pio.

5. Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka wraz z modlitwami do Bożego Miłosierdzia będzie w piatek o godz. 17.40. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

6. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym, a dla Akcji Katolickiej - w czwartek. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Św. prosimy wraz z rodzicami na spotkanie w piątek o godz. 17.00 w kaplicy nowego kościoła.

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę 1 tys. złotych jako dar ołtarza, który będzie przeznaczony na nową świątynię.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na nowy kościół, które w miesiącach styczniu i lutym, wyniosły:
* od rodzin z III niedzieli stycznia - 27.380,00 zł;
* składka z I niedzieli stycznia - 2.470,00 zł;
* ofiara indyw. z parafii - 1.000,00 zł;
* składki przy pogrzebach w I i II - 1.114,00 zł;
* odsprzedaż drewna opałowego - 1.430,00 zł;
* od rodzin z III niedzieli lutego - 14.030,00 zł;
* składka z I niedzieli lutego - 2.080,00 zł; * ofiara spoza parafii - 2.000,00 zł.

9. Za tydzień w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowym kościele. Prosimy również o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów oraz cmentarza.

10. Pielgrzymki do Medjugorje na 8 dni, z dwoma posiłkami dziennie, to tylko 450 zł i 140 euro. Najbliższe terminy: 26.04 - 3.05. 2015 r.; na rocznicę objawień: 20 - 27 czerwca br. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje, także o innych terminach wakacyjnych, u ks. proboszcza.

11. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych - Niedziela Bożego Miłosierdzia, choć ma dopiero 15 lat; o ukrywanej do dziś przez Turcję zbrodni ludobójstwa Ormian, Asytyjczyków, Greków: razem zamordowano tam 100 lat temu 2,5 mln chrześcijan.