OGŁOSZENIA ŚWIĄTECZNE

1. Przypominamy o serdecznej prośbie Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1 % należnego podatku na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji. Jeśli chcemy, możemy wpisać cel szczegółowy, imię i nazwisko chorej osoby, którą chcemy wspomóc 1 % naszego podatku. Jak już wcześniej proponowaliśmy, może to być w tym roku nasz trzyletni parafianin Tymoteusz Gnela. Dziś wychodząc z kościoła można u ministrantów lub lektorów zabrać ulotki, które informują o 1 % podatku; na co był przeznaczony w minionych latach; o placówkach Caritas działających na terenie naszej diecezji; o różnych sposobach pomocy potrzebującym; o wspieraniu w przypadku kataklizmów i wypadków losowych. Zachęcamy, by je zabrać dla pełniejszej naszej wiedzy o działaniu Caritas, czego nie usłyszymy w państwowych czy komercyjnych środkach przekazu.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych:
  • młodzieży z KSM-u i lektorom z Ks. Piotrem na czele za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Bożego Grobu, także za nabożeństwa Dróg Krzyżowych prowadzonych w piątki o godz. 20.00, w terenie naszej parafii i w Wlk. Piątek;
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza; * Ochotniczej Straży Pożarnej za służbę przy Bożym Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej;
  • Panom: Markowi Białce i Michałowi Seremakowi za śpiewanie Pasji w Wlk. Piątek razem z Ks. Piotrem;
  • Orkiestrze dętej z Gnojnika za uświetnienie procesji rezurekcyjnej;
  • Nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za pomoc przy Komunii Św. w okresie świątecznym i za ich niestrudzoną posługę w każdą niedzielę i święto wobec starszych i chorych w domach;
  • Panu organiście, panu kościelnemu i paniom sprzątającym kościoły;
  • niosącym podczas procesji rezurekcyjnej feretrony, chorągwie i sztandary;
  • a także tym parafianom, którzy przez swoją piękną postawę przyczynili się do większej chwały Bożej i duchowego pożytku bliźnich. Każde dobro niech kochający Bóg wynagrodzi swą łaską i Matka Najśw. swoją opieką i wstawiennictwem.

>>> TE DEUM LAUDAMUS >>>