NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 05 KWIETNIA 2015 R.

1. Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem wiary Kościoła. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nasza wiara byłaby daremna, a życie puste. Przychodząc na liturgię do świątyni nie chcemy uczynić zadość tradycji, lecz spotkać się z Chrystusem zmartwychwstałym, obecnym pośród nas, we wspólnocie Kościoła i w Najświętszej Eucharystii. Umocnieni tym spotkaniem możemy z odwagą iść w życie, pomiędzy ludzi, podejmując codzienne wyzwania, które stawia nam Bóg, jako świadkom zmartwychwstania Jezusa.

2. Rozpoczyna się dzisiaj oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która trwa do Święta Miłosierdzia Bożego, czyli niedzieli - 12 kwietnia. Dlatego też w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro nie ma Mszy Św. popołudniowej, a składka na tacę jest na KUL i Uniwersytet Papieski J.P. II w Krakowie i Tarnowie.

3. Jeszcze do wtorku odprawiana jest Nowenna do Ducha Świętego przed Sakramentem Bierzmowania młodzieży z trzecich klas gimnazjum. Dziś i jutro odbywa się podczas Mszy Św. o godz. 9.00, a we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00. Bierzmowanie będzie w Brzesku, w parafii Św. Jakuba, w środę - 8 IV o godz. 18.00. Kandydaci wraz ze świadkami są proszeni na godz. 17.30.

4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia, dziś i jutro o godz. 10.45, a od wtorku do soboty - 15 minut przed Mszą Św. wieczorną.

5. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.20 będzie wspólnie odmawiany "czerwony różaniec" i potem nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do prowadzenia "czerwonego różańca" prosimy Grupę II - Św. Marii de Mattias, zelator - p. Jadwiga Lasota. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias i zmiana tajemnic.

6. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na tzw. "Drogę Światła", która składa się też z XIV stacji, ale obejmuje wydarzenia od zmartwychwstania Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. Do prowadzenia rozważań podczas "Drogi Światła" prosimy Akcję Katolicką. Zachęcamy, aby na to nabożeństwo przynieść świece.

7. Diecezjalny Dzień Caritas jest obchodzony w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Parafialny Oddział Caritas przygotował, po Mszach Św. do południa, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Koszt cegiełki na cele charytatywne to 5 zł.

8. W Niedzielę Miłosierdzia będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. Pielgrzymki do Medjugorje. Koszt za 8 dni, z dwoma posiłkami dziennie, to tylko 450 zł i 140 euro. Najbliższe terminy: 26.04 - 3.05. 2015 r.; na rocznicę objawień: 20 - 27 czerwca br. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje, także o innych terminach wakacyjnych, u ks. proboszcza.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest wiele pięknych refleksji na temat zmartwychwstania (!) ..., o św. Janie Pawle II z ok. 10-lecia jego śmierci; "Mały Gość Niedz.", nowa "Nasza Arka", "Rycerz Niepokalanej", a także nowy nr "Kościoła nad Uszwicą" /dużo o Gnojniku/. Jest nowy "Dominik" z płytą dla kl. II, "Promyczek Dobra" z dodatkiem.