V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 MARCA 2015 R.

Pan Jezus zaprasza nas na trudną drogę umierania dla siebie: "Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, a jeżeli obumrze, przynosi plon obfity". W świecie, w którym liczy się samorealizacja, kariera i sukces, trudno zrozumieć sens poświęcenia i ofiary. Wydaje się, że tylko wtedy ocalimy nasze życie, kiedy zachowamy je dla siebie. Tymczasem logika Ewangelii, logika miłości jest zupełnie inna: tym więcej ocalę, im więcej rozdam, a moje życie będzie tym owocniejsze, im bardziej będzie darem dla innych.

1. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Z okazji tej uroczystości podejmowana jest w wielu parafiach Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, która polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednego dziesiątka różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, a imię tego dziecka zna tylko Bóg. Kto chciałby włączyć się w to piękne, duchowe, apostolskie dzieło, niech zabierze z zakrystii lub ze stoliczków przy filarach /nowy kościół/deklarację Duchowej Adopcji i wypełnioną część prosimy przynieść do kościoła w czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00, bo wtedy, a nie w środę, będzie u nas przyjęcie do Duchowej Adopcji. Kto nie może być w czwartek w kościele może w dowolnym czasie przynieść deklarację do zakrystii. Gorąco zachęcamy do obrony życia poczętego m.in. przez Dzieło Duchowej Adopcji.

2. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się wspólnie Koronką do Św. Michała Arch., prosząc o duchową ochronę przed działaniem szatana i będziemy polecać ludzi odpowiedzialnych w Polsce i na świecie za ustanawianie prawa dopuszczającego zabijanie dzieci nienarodzonych - będziemy prosić o ich nawrócenie, opamiętanie i naprawienie wyrządzonego strasznego zła aborcji.

3. Serdeczne Bóg zapłać członkom Akcji Katolickiej za rozprowadzane przy kościele krzyżyki, jako pamiątki Misji św.

4. W piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 i ok. g. 17.30 - Msza Św., a potem o godz. 19.00 Droga Krzyżowa na terenie naszej parafii, rozpoczynająca się przy kościele św. Marcina i będzie wiodła przez Starą Wieś. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.00 i zaraz po nich - Msza Św.

5. W kościele [u św. Marcina - na bocznych ołtarzach; u M.B.Fatim. z przodu przy filarach] są jeszcze do zabrania "Rachunki sumienia". Prosimy je zabierać, zwłaszcza małżonkowie i rodzice - bo najwięcej ich zostało.

6. Jeszcze dziś w zakrystii można złożyć swój podpis z numerem pesel pod prośbą do Pana Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, dlatego, że dokument ten mimo pięknej nazwy, uderza w instytucję małżeństwa i rodziny, wskazując na błędne przyczyny przemocy i proponując nietrafne środki jej przezwyciężania. Jest to sprawa bardzo ważna, dlatego gorąco zachęcamy do podpisania się pod prośbą w trosce o dobro naszych rodzin.

7. Najbliższa niedziela będzie już Palmową. Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm wraz z procesją, a po Mszy Św. konkurs palm. Przyjdźmy jak najliczniej na Sumę, aby z palmami w rękach upamiętnić uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Składka na tacę, jako jałmużna postna, jest przeznaczona za tydzień na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. W kinie "Planeta" w Brzesku dzisiaj, a także od jutra do czwartku, o godz. 18.15 jest grany film pt. "Bóg nie umarł"/z polskim lektorem/. Zachęcamy, aby wybrać się na ten wartościowy film ...

9. Pielgrzymki do Medjugorje, miejsca w Bośni i Hercegowinie, gdzie od 34 lat objawia się Matka Boże sześciu, już teraz dorosłym osobom, stają się niezapomnianym przeżyciem i odnowieniem wiary dla wielu pielgrzymów, którzy się tam wybierają. To miejsce stało się oazą modlitwy i pokoju, konfesjonałem świata i jego nadzieją, miejscem nawróceń i uzdrowień. Polecamy organizowane w Rzeszowie/ale można będzie wsiadać i wysiadać w Pilźnie przed Dębicą/, ponieważ oferują sześć dni pobytu w samym Medjugorju, a ich koszt, mimo dobrych warunków, jest minimalny, tzn. 450 zł i 140 euro. Najbliższy termin to 26.04 - 3.05. 2015 r. a potem na rocznicę objawień: 20 - 27 czerwca br. Dla młodzieży proponujemy szczególnie podczas Festiwalu Młodych w dn. 30.07 - 7.08 br. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje, także o innych terminach wakacyjnych, u ks. proboszcza.

10. Ponawiamy nasz gorący apel w imieniu Caritas diecezji tarnowskiej o przekazanie 1% naszego podatku na cele miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji. Można też, wpisując imię i nazwisko, np. Tymoteusza Gneli, wspomóc jego rodziców w dalszym leczeniu trzyletniego parafianina.

11. Spotkanie dla dzieci z klas II przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Św. będzie wraz z ich rodzicami w czwartek o godz. 16.00 w kaplicy nowego kościoła.

12. Ks. Proboszcz prosi o modlitwę w intencji Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadzi w parafii w Rożnowie.

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o duchowej adopcji dziecka poczętego; reportaż z Mariupola na Ukrainie, gdzie toczy się wojna; o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim, gdyż na oczach milionów widzów umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom. Jest "Mały Gość Niedz." z planem Jerozolimy za czasów Chrystusa i dzisiaj. "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II "Promyczek Dobra" z niespodzianką w środku. W sklepach na terenie naszej parafii są kosze Caritas na żywność, którą podzielmy się z bardziej potrzebującymi. Przy kościele są rozprowadzane baranki i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. Są też rozprowadzane przy kościele palmy wielkanocne z ozdobami wykonanymi ręcznie, a dochód z nich jest przeznaczony na nowy kościół. Są trzy wielkości: małe - ofiara 15 zł; średnie - 20 zł; większe - 25 zł. Także młodzież z KSM-u rozprowadza palmy wielkanocne z ofiarami na Betanię po 10 zł. Przy wyjściu z kościoła można dziś zabrać bezpłatny egzemplarz gazety z serii "dobre nowiny", która podejmuje kilka tematów: 10 lat odejścia do wieczności św. Jana Pawła II; Dzień Świętości Życia; o filmach: "Bóg nie umarł" i "Każdy jest Kimś" oraz o Światowych Dniach Młodzieży. Zachęcamy do zabrania jednej gazety na dom.