IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 MARCA 2015 R.

Od czwartku trwa szczególny, święty czas Misji Parafialnych. Przychodzimy podczas tych dni, aby usłyszeć dobrą nowinę o miłości Boga do nas, aby na nowo otworzyć się na Jego światło. Czasem lękamy się tego światła i wolimy żyć w półmroku, a nawet w całkowitej ciemności grzechu. Chrystus przychodzi, aby wyprowadzić nas z mroku do światła, aby objawić nam Ojca, który jest bogaty w miłosierdzie. Droga do Boga została przed nami otwarta, możemy nią iść z ufnością, a jeśli zbłądzimy, możemy na nią powrócić. Jednak codziennie trzeba nam na nowo decydować się na podążanie ku światłu, którym jest Jezus.

1. Dziś kolejny dzień Misji św. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejne jeszcze dni do czwartku, kiedy zakończą się w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjum ... Mają wolne w szkole, aby uczestniczyć w Rekolekcjach ! ... Na Mszach Św. w czwartek bedą zbierane ofiary na tacę w ramach naszej wdzięczności dla Ks. Artura, prowadzącego te Misje.

2. W poniedziałek, wtorek i środę podczas Misji będziemy przeżywać również jako Triduum Modlitw za ojców i mężczyzn przed ich świętem patronalnym ku czci św. Józefa. Prosimy także z tej racji o liczny udział ojców i mężczyzn, a wszystkich parafian o modlitwę w ich intencji.

3. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. O. Pio.

4. Dzisiaj, przez Akcję Katolicką, są przy kościele rozprowadzane krzyżyki, jako pamiątki Misji św., z naklejką na odwrocie, w cenie 10 zł. Zachęcamy do ich nabywania.

5. Msze Św. wieczorne w dni powszednie zostają już po Misjach o godz. 18.00.

6. W piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.30 i ok. g. 18.00 - Msza Św., a potem też Droga Krzyżowa o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież. Młodzież trzecich klas gimnazjum prosimy wraz z rodzicami w piątek na godz. 17.30, do udziału w Drodze Krzyżowej i Mszy Św., w ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.00 i zaraz po nich - Msza Św.

7. W kościele [u św. Marcina - na bocznych ołtarzach; u M.B.Fatim. z przodu przy filarach] są jeszcze do zabrania "Rachunki sumienia", które są dopełnieniem książeczek pt. "Sakrament radości", rozdawanych na kolędzie. Prosimy korzystać z nich w przygotowaniu do spowiedzi św. Rachunki sumienia są podzielone na trzy grupy wiekowe obejmujące różne stany, dlatego zwracajmy na to uwagę przy ich zabieraniu.

8. W środę, 25 marca, w auli kościoła św. Jakuba w Brzesku odbędzie się konferencja naukowa na temat obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia. Wśród prelegentów będzie m.in. prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan. Rozpoczęcie o godz. 14.00, zakończenie Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża o godz. 18.00. Program na plakatach w gablotach ogłoszeń. Ze względów organizacyjnych potrzebne jest zgłoszenie udziału w konferencji. Kto byłby chętny, prosimy zgłosić w zakrystii do końca Misji św. /19 marca/.

9. W liście otwartym do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Bp Ignacy Dec, przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski napisał: "Panie Prezydencie, wielokrotnie pan określał się jako wierzący i praktykujący katolik. Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a słowo Boga trwa na wieki, słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem. Pomni na słowa pierwszego papieża, św. Piotra Ap., który powiedział: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", prosimy o niepodpisywanie aktu ratyfikacji". Mamy okazję wyrazić swoje pełne poparcie dla tych słów, prosząc Pana Prezydenta o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wbrew jej wzniosłej nazwie dokument ten uderza w instytucję małżeństwa i rodziny, wskazując na błędne przyczyny przemocy i proponując nietrafne środki jej przezwyciężania. Dziś i w ciągu tygodnia w zakrystii można złożyć swój podpis z powyższą prośbą, do którego potrzebny jest pesel. Gorąco do tego zachęcamy, gdyż jest to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza uczulamy na to rodziców i dziadków w trosce o dobro dzieci i wnuków, a także całych rodzin.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o tragicznej historii Asyryjczyków, jednych z najstarszych chrześcijan, o których świat nie chce pamiętać, a w dodatku specjalnym niektóre tweety papieża Franciszka, które są czytane przez miliony odbiorców. Dla dzieci jest "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II "Promyczek Dobra" z niespodzianką w środku. Przy kościele są rozprowadzane baranki i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. Są też rozprowadzane przy kościele palmy wielkanocne z ozdobami wykonanymi ręcznie, a dochód z nich jest przeznaczony na nowy kościół. Są trzy wielkości: małe - ofiara 15 zł; średnie - 20 zł; większe - 25 zł. Także młodzież z KSM-u rozprowadza palmy wielkanocne z ofiarami na Betanię ...