III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 08 MARCA 2015 R.

Pan Jezus przychodzi do nas jako Zbawiciel - jako Ten, który chce nas zbawić, a nie potępić. Podobnie jak wkroczył do świątyni jerozolimskiej, pragnie wejść do naszego serca, aby oczyścić je z grzechu i nieprawości i uczynić świątynią Boga. Tego oczyszczenia dokonuje Jezus mocą swej ofiary złożonej na krzyżu. Ukrzyżowany Chrystus jest dla nas "mocą i mądrością Bożą", uzdalnia nas do porzucenia niewoli grzechu, abyśmy mogli żyć w wolności i świętości dzieci Bożych. Szczególną łaską dla nas będą dni Misji św., które już w czwartek rozpoczną się w naszej parafii - obyśmy ich nie zlekceważyli ! ...

1. Dziś jest zmiana tajemnic różańcowych ...

2. W czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, szczególnie o dobre przeżycie misji św. i potrzebne łaski dla Ks. Artura Ważnego, który będzie je prowadził. Bardzo prosimy w dalszym ciągu o modlitwy w intencji misji parafialnych, a chorych i cierpiących o ofiarowanie w tej intencji swych codziennych krzyży.

3. W czwartek, 12 marca, adoracją Najśw. Sakramentu i potem Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Misje św. w naszej parafii, które będą trwać do uroczystości św. Józefa, czyli 19 marca /czwartek/. Msze Św. wieczorne zostały w czasie Misji przesunięte na godz. 18.00, aby można było łatwiej po pracy zdążyć do kościoła. Rano Msze Św. w czasie Misji będą o godz. 8.00. W niedzielę będzie porządek niedzielny, jak do tej pory. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła proszę zabrać u lektorów jeden program Misji na dom. W dni powszednie podczas Misji niech nie zabraknie nikogo, kto może w nich uczestniczyć. Nie wiemy, dla kogo z nas, będą to ostatnie Misje w życiu ! ... Dzieci i młodzież, oprócz dni, w których będą dla nich Rekolekcje szkolne, niech biorą udział w Mszach Św. ogólnych o godz. 8.00 lub 18.00.

4. W niedzielę, 15 marca, będą przy kościele rozprowadzane krzyżyki, jako pamiątki Misji św., z naklejką na odwrocie, w cenie ok. 10 zł. Kto ma zamiar kupić, prosimy aby uczynił to w niedzielę, bo gdyby brakło będziemy mogli jeszcze przywieźć ...

5. W niedzielę, 15 marca, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowym kościele. Prosimy również o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

6. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

7. Zostały wyłożone w kościele [u św. Marcina - na bocznych ołtarzach; u M.B.Fatim. z przodu przy filarach] "Rachunki sumienia", które są dopełnieniem książeczek pt. "Sakrament radości", rozdawanych na kolędzie. Można je sobie do tych książeczek zabrać i korzystać z nich w przygotowaniu do spowiedzi św. Na ostatniej stronie umieszczona jest zalecana formuła spowiedzi św. Gdyby ich zabrakło, prosimy zgłosić, to jeszcze zamówimy. Rachunki sumienia są podzielone na trzy grupy wiekowe obejmujące różne stany: a/ dla osób młodszych i stanu wolnego {pomarańczowe}; b/ dla małżonków i rodziców {fioletowe}; c/ dla osób starszych i chorych {brązowe}. Każda jest w innym kolorze, prosimy więc zwracać na to uwagę.

8. Ponawiamy apel o przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas diecezji tarnowskiej. Na zeznaniu podatkowym PIT trzeba wpisać w właściwej rubryce numer KRS naszej Caritas [0000211791] i kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas [www.tarnow.caritas.pl] znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Gorąco zachęcamy do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas naszej diecezji. Zwracamy też uwagę, że można wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1% naszego podatku, np. w tym roku prosimy o pomoc dla trzyletniego Tymoteusza Gneli.

9. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o siostrach zakonnych, które skrzywdzonym dzieciom dają prawdziwy dom; kolejne pięć argumentów za tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii Św. osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnym związku. Sa nowe "Cuda i Łaski Boże" i "Rycerz Niepokalanej"; zachęcamy do czytania "Miłujcie się" ze względu na przejmujące świadectwa i ciekawe artykuły; "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II i nowy "Promyczek Dobra" z niespodzianką w środku. W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy pt. "Na granicy - myśli, słowa", jest też miesięcznik "Różaniec" dla zapisanych z Róż Różańcowych. Przy kościele są rozprowadzane baranki i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. Od dzisiaj są też rozprowadzane przy kościele palmy wielkanocne z ozdobami wykonanymi ręcznie, a dochód z nich jest przeznaczony na nowy kościół. Są trzy wielkości: małe - ofiara 15 zł; średnie - 20 zł; większe - 25 zł.

++++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30
 
 
15 III -  Róża Św. Bernadetty;
22 III -  Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus;
29 III -  Róża Św. Józefa;
  5 IV -  Róża Św. Agaty;
  6 IV -  Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;     
12 IV -  Róża Bł. Karoliny