V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.03.2012 ROK1. W dni powszednie wszystkie Msze św. wieczorne i poranne będą sprawowane w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Msze św. wieczorne, po zmianie czasu na letni, jutro i w środę, będą sprawowane o godz. 18.00. W niedziele Msza św. o godz. 7.00 jest sprawowana w kościele św. Marcina            a pozostałe w nowej świątyni.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

            * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz po nich Msza św.;

            * Droga Krzyżowa - w nowym kościele: w piątek o godz. 17.00 i po niej Msza św. oraz o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież.

3. Jutro przypada, przeniesiona z dnia dzisiejszego, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która od wielu lat jest w Polsce obchodzona jako Dzień Świętości            Życia. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeszcze dziś przy wyjściu z kościoła można pobrać od Służby Liturgicznej deklaracje Duchowej Adopcji, z których ostatnią część, z danymi adresowymi, odcina się i przynosi na Mszę św., by złożyć ją przed ołtarzem. Zachęcamy bardzo gorąco do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji dla ratowania dzieci nienarodzonych przed aborcją, którą jest straszną zbrodnią na istotach ludzkich najbardziej niewinnych i bezbronnych. Zobowiązania Duchowej Adopcji to przez dziewięć miesięcy tylko jeden dziesiątek różańca, krótka modlitwa w intencji dziecka zagrożonego aborcją i jakieś dobre postanowienie, by bronić na co dzień ludzkiego życia.

4. W najbliższą niedzielę, zwaną Niedzielą Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00  będzie poświęcenie palm, a po Mszy św. konkurs na największe i najpiękniejsze palmy. Składka na tacę w Niedzielę Palmową, jako jałmużna postna, jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dlatego składka na dalsze prace przy nowej świątyni będzie w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

5.  Rozprowadzane są przy kościele wielkanocne baranki i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł wspiera wielkanocne dzieło charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepach na terenie Gnojnika zostały umieszczone przez Caritas kosze na żywność. Zechciejmy podzielić się z potrzebującymi. Lektorzy rozprowadzają kartki świąteczne, po 2 zł, które oferuje KSM. Dziś przy kościele można też zakupić palmy wielkanocne, wykonane przez nasze parafianki. Kto nie będzie brał udziału w konkursie palm niech się            nimi zainteresuje.

6. Polecamy czasopisma katolickie. Niech będą pomocą w głębszym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. W zakrystii jest jeszcze "Przewodnik" po Wielkiej Nowennie Fatimskiej oraz "Modlitewnik serca" {po 10 zł}.

7. Ks. Proboszcz prosi o modlitwę w intencji Rekolekcji, które prowadzi przez osiem dni w Polskiej Misji Katolickiej k/Stuttgartu w Niemczech.Prowadzenie modlitwy różańcowej

w niedziele i święta od godz. 8.30

25 III  -  Róża Św. Agnieszki,

  1 IV  - Róża Św. Rozalii,

  8 IV -  Róża Św. Jadwigi Śląskiej,

  9 IV -  Róża Św. Józefa,

15 IV - Róża Św. Marii Magdaleny.