II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01 LUTEGO 2015 R.

Okres Wielkiego Postu jest czasem słuchania słowa Bożego, czasem nawrócenia i umocnienia w wierze. Abraham jest nauczycielem wiary dojrzałej i niezachwianej - także w obliczu próby potrafił zaufać Bogu. Św. Paweł Apostoł zapewnia nas, że Bogu możemy zaufać całym sercem, gdyż Bóg jest zawsze z nami: "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?". Prośmy Boga, aby umocnił naszą wiarę tak, byśmy nigdy nie zwątpili i nawet wobec trudnych doświadczeń nie odstąpili od Niego.

1. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek na fundusz dla misji "Ad Gentes".

2. Od jutra Msze Św. poranne w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku, będą sprawowane o godz. 6.30.

3. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii; do prowadzenia "czerwonego różańca" prosimy Grupę I - Św. Kaspra del Bufalo, której zelatorem jest p. Józef Kałuża; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. wieczornej; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 16.00 i potem Msza Św.; do prowadzenia różańca prosimy Róże Ojców /rozważania w zakrystii/.

4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: * Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 /z Komunią Św./, prowadzona przez młodzież; * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz potem Msza Św.

5. Spowiedź św. będzie jak co miesiąc: * dla dzieci - środa od godz. 16.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 16.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 16.00.

6. Bardzo prosimy o modlitwy w intencji misji parafialnych, a chorych i cierpiących o ofiarowanie w tej intencji swych codziennych krzyży.

7. W środę, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

8. Za tydzień, druga niedziela miesiąca, będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

9. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Czcicieli św. O. Pio będzie w sobotę, 7 marca, w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Rozpoczęcie o godz. 11.00, zakończenie Eucharystią o godz. 16.30. Program w gablotach ogłoszeń. Chętni na wyjazd niech zgłoszą się do zakrystii, najpóźniej do czwartku.

10. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii Św. osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach; aż w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, a co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa oddaje życie za wiarę; jak młodzi Polacy przywracają pamięć o żołnierzach wyklętych. Jest nowy numer "Naszej Arki" i "WPiSu"; zachęcamy do zainteresowania się czasopismem "Miłujcie się" ze względu na przejmujące świadectwa i ciekawe artykuły; nowy "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II i jeszcze "Promyczek Dobra". W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy pt. "Na granicy - myśli, słowa". Od dzisiaj przy kościele są rozprowadzane baranki i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. W szkołach dzieci i młodzież otrzymają skarbonki wielkopostne. Drobne ofiary składane do nich przez całe rodziny w okresie Wlk. Postu są przeznaczone na pomoc dzieciom i osobom chorym.