I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 LUTEGO 2015 R.

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". Wezwanie to usłyszeliśmy w Środę Popielcową. Jezus powtarza je także dzisiaj. Warto zadać sobie pytanie: czy nawrócenie jest już moim udziałem, czy już je rozpocząłem? Jeśli nie, Wielki Post jest doskonałą do tego okazją. Każdy bowiem potrzebuje nieustannego zwracania się na nowo do Jezusa - jedynego Zbawiciela człowieka.

1. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie Koronką do Św. Michała Arch., prosząc o pomoc Aniołów w codziennej duchowej walce dobra ze złem, zarówno w naszym życiu, jak i w naszej Ojczyźnie i całym świecie.

2. Zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa poprzez udział w nabożeństwach wielkopostnych: * Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 /z Komunią Św./, prowadzona przez młodzież; * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz potem Msza Św.

3. Możemy zyskać odpust zupełny nie tylko za udział w Drodze Krzyżowej, ale też w Gorzkich Żalach. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą. W dniu, w którym uczestniczymy w jednym z tych nabożeństw, będąc w stanie łaski uświęcającej, trzeba przyjąć Komunię Św., wyzbyć się przywiązania, nawet do najmniejszego grzechu lekkiego i odmówić też modlitwy "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz dowolną, np. "Zdrowaś Maryjo" w intencjach, jakie wyznacza Ojciec Św. Franciszek. Warto skorzystać z tej możliwości.

4. W dniach 12 - 19 marca będziemy w naszej parafii przeżywać misje św., ponieważ upłynęło 10 lat od ostatnich misji. Bardzo prosimy o modlitwy w tej intencji, a chorych i cierpiących - o ofiarowanie swych codziennych krzyży za misje parafialne.

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę marca, składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni, zaś z racji drugiej niedzieli Wielkiego Postu, przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na fundusz dzieła pomocy misjom "Ad Gentes".

6. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o tym, co czuje matka, patrząc na śmierć swojego syna? - początek wielkopostnego cyklu "Ludzie spod krzyża" oraz o najstarszym biskupie Chin, który połowę życia spędził w niewoli. Są jeszcze "Nasza Arka", "Cuda i Łaski Boże" i aktualne "Miłujcie się" ... W nowym "Małym Gościu" jest plakat do wklejania obrazków z Drogi Krzyżowej dla dzieci ze szkoły podstawowej. Jest "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II i "Promyczek Dobra" dla dzieci. W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy pt. "Na granicy - myśli, słowa", a także zamówione książeczki i koronki do św. Michała Arch.