VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 LUTEGO 2015 R.

W czasach Starego Testamentu chory na trąd był odizolowany od ludzi. Chrystus natomiast dotyka trędowatych i wyprowadza ich z życia w odosobnieniu. Trąd jest symbolem grzechu, który człowieka niszczy i oddziela od innych. Nikt z nas nie może się sam od niego uwolnić - tylko Jezus ma moc nas oczyścić i poprowadzić do życia we wspólnocie. Jest to początek procesu zdrowienia. Potrzeba nam ciągle wytrwałego zbliżania się do Boga i przepełniania całego życia Jego chwałą, gdyż wszystko, co czynimy, ma być uwielbieniem Boga.

1. W ostatnie trzy dni przed Wielkim Postem przeżywamy w naszej parafii Nabożeństwo 40-Godzinne. Dzisiaj chwila adoracji Najśw. Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz o godz. 15.00, kiedy będzie wspólnie odmawiany różaniec i śpiewane nieszpory eucharystyczne. Program na jutro i wtorek jest następujący:

9.00 -   Msza Św. i wystawienie Najśw. Sakramentu.
9.30 -   Wisowa, Bania i Okolice, Potoczki;
10.30 -  Puste, Domy przy Drodze do Lewniowej, Górka;
11.30 -  Domy przy Drodze do Chronowa, Zarzecze;
12.30 -  Domy przy Drodze do Nowego Sącza, Stara Wieś;
13.30 -  Nowa Wieś, Centrum, Działki;
14.30 -  Niziny, Wójtówka, Domy od Uszwi;
15.15 -  Koronka do Miłosierdzia Bożego;
15.30 -  w poniedziałek - Różaniec:Róże Matek I - XVIII;
             we wtorek - Różaniec:Róże Ojców i Rycerstwo         Niepokalanej;
16.00 -  w poniedziałek - Czerwony Różaniec:Grupy I - XVI;
             we wtorek - Koronka do Św. Michała Archanioła.
16.30 - Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
ok. 17.00 - Msza Św.
 
                Dzieci i młodzież prosimy na Adorację razem z dorosłymi!
 
W czasie Adoracji poszczególnych rejonów można wspólnie odmówić różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Najśw. Serca P. Jezusa, do Imienia Jezus czy też do Krwi Chrystusa i śpiewać pieśni eucharystyczne.

2. W środę przypada Popielec, dzień postu ścisłego i abstynencji od alkoholu, który rozpoczyna okres 40 dni Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej - o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Składka na tacę w Popielec jest przeznaczona na cele charytatywne.

3. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. O. Pio. Prosimy składać podziękowania i prośby do wspólnej modlitwy w intencjach drogich naszym sercom. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. o. Pio.

4. Zapraszamy do rozważania męki Pana Jezusa poprzez udział w nabożeństwach wielkopostnych: * Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 i zaraz potem Msza Św. oraz o godz. 20.00 /z Komunią Św./, prowadzona przez młodzież; * Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.00 i zaraz potem Msza Św.

5. Od jutra do I Niedzieli Wlk. Postu trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o tej ważnej intencji i starajmy się przeżywać cały okres Wielkiego Postu w trzeźwości, a nawet w abstynencji od alkoholu, ofiarując ten dar w intencji naszej Ojczyzny, aby pozostała wierna Chrystusowi, Krzyżowi i Ewangelii.

6. Dzisiaj rodzina trzyletniej Dorotki Botkowskiej z Bochni, chorej na nowotwór złośliwy, zbiera datki do puszek po każdej Mszy Św. przed kościołem, na sfinansowanie leczenia ratującego życie. Za każdą ofiarę do puszki serdeczne Bóg zapłać składa mama Dorotki - Patrycja Botkowska.

7. Jeśli ktoś ma ważne intencje do modlitwy, to od Środy Popielcowej warto zacząć Nowennę Pompejańską, która wtedy skończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bozego. Nowenna polega na odmawianiu codziennie trzech części różańca, 27 dni w intencji błagalnej i potem 27 dni w intencji dziękczynnej. Jest bardzo wiele świadectw o wielkiej skuteczności tej Nowenny.

8. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o tym, czy muzułmanie i katolicy wierzą w tego samego Boga ?; historia Matta Talbota, irlandzkiego alkoholika, która pokazuje, że Eucharystia i modlitwa mogą uratować człowieka z każdego nałogu; dlaczego praktykować post, jałmużnę i modlitwę ? ... Są nowe "Cuda i Łaski Boże" i nowy numer "Miłujcie się" ..."Dominik" z płytą dla dzieci z klas II i "Promyczek Dobra". W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy, a także zamówione książeczki i kilka koronek do św. Michała Arch., a reszta będzie do nabycia od Środy Popielcowej.