ROCZNICA OBJAWIEŃ W LOURDES


Obchodzimy dzisiaj wspomnienie dowolne NMP z Lourdes. Niepokalana Dziewica objawiła się Bernardecie Soubirous w roku 1858 w Lourdes, we Francji, przy grocie masabielskiej. Treścią orędzia Maryi jest wezwanie grzeszników do nawrócenia, a całego Kościoła do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem promieniującym na cały świat duchem miłości, zwłaszcza względem chorych i ubogich. Wierni wypraszają tam liczne łaski dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej.

Bernadeta Soubirous jest bardzo blisko związana z planem Boga i dziełami w Lourdes. Ona jest świętą, która jest zwykłym człowiekiem jak ja lub ty, ale to Jej człowieczeństwo, życie według świętej prawdy, czyni Ją tak atrakcyjną. Ona miała zaledwie 14 lat i nie znała jeszcze katechizmu. Bernadeta Soubirous została przyjęta przez Schronisko w Lourdes, prowadzone przez Soeurs de la Charité de Nevers (Siostry Miłosierdzia z Nevers), w styczniu 1858, aby nauczyła się tam czytać i pisać, przygotowując się do pierwszej Komunii Świętej... Wtedy doznała cudownego objawienia.

 

>>> OBEJRZYJ >>>