V NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 LUTEGO 2015 R.

Działalność Jezusa i Jego uczniów przyciągała tłumy. Wielu jednak podążało za Jezusem dlatego, że chcieli, aby zaradził ich potrzebom. Chorzy szukali Go, by zostać uzdrowionym, głodni, by móc się posilić, a niedowiarkowie czy pozbawieni nadziei, by zobaczyć nadzwyczajne znaki. Jezus zaś chciał przede wszystkim nauczać i objawiać miłość Boga. Odkrycie i przyjęcie tej miłości daje siłę do tego, by przyjąć każde życiowe doświadczenie. Uzdalnia też do dawania świadectwa i głoszenia Ewangelii.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Scholastyki, dziew.; * środa - NMP z Lourdes; * sobota - św. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa, Patronów Europy.

3. W środę przypada Światowy Dzień Chorego. W sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej odbywa się, jak co roku, czuwanie modlitewne z Mszą Św. i procesją różańcową do Groty. Rozpoczęcie czuwania o godz. 15.00, a Msza Św. będzie sprawowana o godz. 16.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Po Mszy Św. - procesja do Groty.

4. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. W piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Św. wieczorną prosimy młodzież wszystkich trzech klas gimnazjum, czyli na godz. 16.45. Prosimy też o obecność ich rodziców. Po Mszy Św. będzie dla wszystkich spotkanie złączone ze świadectwem nawrócenia i uzdrowienia z narkomanii, p. Wiesława, Polaka mieszkającego przez większość roku w Medjugorju. Dla młodzieży z gimnazjum jest to spotkanie obowiązkowe. Zapraszamy także starszą młodzież i dorosłych, bo warto posłuchać tego świadectwa.

6. Za tydzień rozpoczyna się Nabożeństwo 40-Godzinne, przygotowujące nas do czasu Wielkiego Postu. W niedzielę po każdej Mszy Św. będzie chwila adoracji Najśw. Sakramentu, a potem zapraszamy na adorację o godz. 15.00, podczas której modlitwę różańcową poprowadzą Róże Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej oraz odśpiewamy nieszpory eucharystyczne. Msza Św. rozpocznie się ok. godz.16.00, zaraz po zakończonej adoracji. Program na poniedziałek i wtorek zostanie podany w najbliższą niedzielę.

7. W niedzielę, 15 lutego, za zgodą Ks. Biskupa, rodzina trzyletniej Dorotki Botkowskiej z Bochni, chorej na nowotwór złośliwy, bedzie zbierać datki do puszek po każdej Mszy Św. przed kościołem, na sfinansowanie leczenia ratującego życie. Za każdą ofiarę do puszkiserdeczne Bóg zapłać składa mama Dorotki - Patrycja Botkowska.

8. Grupa Teatralna z Szalowej wraz z ks. Piotrem Barczykiem wystąpi dzisiaj w Domu Strażaka w Gnojniku ze sztuką pt. "Blaszany kubek". Sztuka rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 17.00. Serdecznie w ich imieniu zapraszamy Parafian do zobaczenia tej ciekawej sztuki.

9. Zapraszamy Parafian i Gości na Zabawę Walentynkową, z której dochód będzie na dalsze prace przy nowej świątyni. Zabawa w najbliższą sobotę od godz. 19.00 w Domu Strażaka w Gnojniku. Zagra zespół "Fenix"; wiele konkursów z nagrodami, smaczne posiłki i bufet ... Upieczone ciasta prosimy przynosić do Remizy od piątku od godz. 8.00.

10. W trzecią niedzielę lutego w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom, którzy w poszczególnych rejonach podejmują się zbierania ofiar na nowy kościół.

11. Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. proszę na krótkie spotkanie do zakrystii po Mszy Św., w której uczestniczą.

12. W Wielkim Poście w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku będzie organizowany Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i soboty. Pierwsze spotkanie w piątek, 27 lutego, o godz. 19.00 w sali teatralnej. Przewidywane zakończenie Kursu 28 marca. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych.

13. Ponawiamy nasz apel o przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji. Na zeznaniu podatkowym PIT wystarczy wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS naszej Caritas [0000211791] i kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas {www.tarnow. caritas.pl} znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Można też wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1% naszego podatku, np. w tym roku może to być "Tymoteusz Gnela".

14. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o konsekwencjach stosowania pigułki antykoncepcyjnej po pół wieku od jej wprowadzenia; o polskich misjonarzach, którym udało się utrzymać pokój w mieście, gdy reszta Republiki Środkowo- afrykańskiej tonęła we krwi; o katolickich parafiach w Doniecku i Mariupolu, najbardziej zapalnych miejscach wojny na Ukrainie. Jest "Rycerz Niepokalanej", "Nasza Arka", "Mały Gość Niedz." z płytą Arki Noego, "Dominik" z płytą dla dzieci z klas II i nowy "Promyczek Dobra". W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy, a także zamówiony film "Ziemia Maryi", zamówione książeczki i kilka koronek do św. Michała Arch. /reszta będzie przysłana/oraz miesięcznik "Różaniec".

++++++++++

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

 15 II  -  Róża Św. Jadwigi Śląskiej;
18 II  -  Róża Św. Marii Magdaleny;
22 II  -  Róża Św. Szymona z Lipnicy;
  1 III -  Róża Św. Faustyny;
  8 III -  Róża Św. Barbary.